A legtöbb androidos zászlóshajó már hosszú évek óta OLED panellel érkezett, mire a 2017-es iPhone X-zel végül az Apple is keblére ölelte a technológiát. Az iPadekben viszont azóta sem köszönt vissza a megoldás, hiszen még a legdrágább modell, az iPad Pro is mini-LED megvilágítású IPS LCD kijelzőt használ.
Tavaly nyáron ugyan szárnyra kapott egy pletyka, hogy 2022 lehet a váltás éve, októberben viszont már arról szóltak a jelentések, hogy az Apple későbbre halasztja a dolgot. Erről nem csak a megbízhatóbb szivárogtatók közé sorolt Ming-Chi Kuo írt, de a The Elec koreai híroldal is, amely most egy újabb jelentéssel hűti tovább a várakozásokat.
A lap legfrissebb beszámolója szerint az Apple azért állíttatta le a projektet, mert a panelek előállításáért felelős Samsung nem tudta volna elég olcsón gyártani a megrendelt kijelzőt. A cupertinóiak állítólag egy dupla rétegű megjelenítőt igényeltek, ami két, egymásra helyezett emissziós réteget tartalmaz, ám a technológia még nem tart ott, hogy ezt költséghatékonyan és kielégítő minőségben lehessen megoldani.
A dilemmát a következő generációs gyártási eljárás orvosolhatja, ez azonban csak 2023-ban állhat szolgálatba, így az OLED-kijelzős iPadre leghamarabb a rákövetkező évben, 2024-ben érdemes számítani. Maga az OLED-átállás elvileg nincs kukázva, a Samsung és az Apple együttműködése töretlen az ügyben.
A sztoriba viszont némiképp bezavar, hogy ugyanez a lap mindössze egy nappal korábban közölt egy másik pletykát, mely szerint a kínai BOE akár 15 hüvelykes OLED-paneleket is szállíthat az Apple-nek, vagyis nem biztos, hogy az almás cég csak a Samsungra támaszkodik az ipades terveit illetően.