A technológia fejlődése alapvetően jó dolog, de a történelem sajnos megmutatta, hogy ezzel együtt a kémkedéshez használt eszközök tárháza is folyamatosan nőhet, hiszen amíg régen a bepoloskázott szobáktól kellett tartaniuk egyeseknek, addig manapság a jóval szofisztikáltabb kémprogramok a népszerűek.
Az Amerikai Védelmi Minisztérium egyik fejese, David Spirk szerint pedig a nagy teljesítményű kvantumszámítógépek is veszélyesek lehetnek ezen a téren.
Spirk úgy véli, hogy a Pentagonnak azonnali lépéseket kellene tennie a kvantumszámítógépekhez köthető, potenciális kémkedés kapcsán. Erről a frontról támadva az illetéktelenek ugyanis feltörhetik a kényes információkat védő titkosításokat, ami értelemszerűen sok fejfájást okozhat egy szuperhatalom számára.
A figyelmeztetés időzítése pedig nem véletlen, hiszen a Pentagon szerint Kína gőzerővel azon dolgozik, hogy a mesterséges intelligencia és a kvantumtudományok fejlesztésével alaposan felgyorsítsa a modern hadviselés alakulását. A Nemzetbiztonsági Ügynökség, vagyis az NSA szerint akár 20 évbe is beletelhet, hogy olyan titkosítással álljanak elő, amit még egy kvantumszámítógép sem tud feltörni.
Közben Tim Gorman, a Pentagon egy szóvivője elárulta, hogy az Amerikai Védelmi Minisztérium igenis komolyan veszi a titkosítással kapcsolatos fejlesztéseket, és tettek is már erőfeszítéseket a cél elérése érdekében.