Hirdetés

Kevesebb fizetéssel is beérjük, ha otthonról dolgozhatunk?



|

Munkaerőpiaci szakértők szerint rengeteget változott a munkavégzés módja a világjárvány óta, de ennek következményei majd csak 2025-ben kezdenek beérni.

Hirdetés

A koronavírus világjárvány következményei még kétség kívül hosszú ideig velünk maradnak majd. Egyik talán pozitívnak mondható hozadéka volt ennek az egyébként rengeteg tragédiával járó időszaknak, hogy a cégek rákényszerültek, hogy komoly erőforrásokat áldozzanak a digitalizációra.

Ennek következtében az otthoni munkavégzés kevesek kiváltságából a legtöbbek számára elérhető foglalkoztatási formává vált. A cégvezetők felismerték, hogy az irodai munkák nagy része otthonról is végezhető, ami sokszor a munkavállalók munkamoráljának is kedvez. 

Hirdetés

Fortune magazin által megszólaltatott munkaerőpiaci szakértők szerint azonben sok munkáltató elkezdte kihasználni, hogy az emberek számára vonzó ajánlat olyan helyen dolgozni, ahol részben vagy egészben otthonról végezhető a munka, így az álláskeresők azzal szembesülhetnek, hogy a home office lehetőségért cserébe kevesebb fizetés ajánlanak.

A szakértők szerint 5-15 százalékkal kevesebbet is kaphatnak az otthoni munkát előnyben részesítők azokhoz képest, akik hajlandóak minden nap bejárni az irodába. Sok munkavállalónak még így is megéri, mert a sokaknak több órás napi ingázás sem időben, sem pénzben nem kifizetődő.

Amy Spurling, a Compt nevű munkavállalói kártérítésekre specializálódott platform ügyvezetője szerint azonban ennek komoly hátrányai is lehetnek. A home office felválthat több béren kívül juttatást, amit a munkavállalók csak ideig-óráig hajlandóak majd elfogadni.

"2025 a nagy felismerések éve lesz azoknak a munkáltatóknak, akik azt gondolják, hogy a távoli munkavágzés és egyéb ehhez hasonló juttatások kiváltják a versenyképes fizetést és a valós munkavállalói támogatásokat."

Ezt erősítik meg azok a pénzügyi előrejelzések is, melyek szerint úgy fordulnk rá a 2025-ös évre, hogy a dolgozók 28 százaléka gondolkozik a munkahelyváltáson. Összehasonlításképp: az előző nagy felmondási hullám 2022-ben volt, ekkor ez az arány 19 százalék volt.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.