Ami első ránézésre egy kisebb befektetésnek tűnt, hamar teljes felvásárlási szándékká alakult, nem sokkal azt követően, hogy Elon Musk a Twitter résztulajdonosává vált, az üzletember bejelentette, hogy az egész céget megvásárolná. Ez alapján úgy tűnik, hogy Musk nem kisebb módosításokat szeretne csak javasolni, hanem radikálisan új irányba vinné el a közösségi platformot, a szólásszabadság érdekében például sokat lazítana a tartalmi korlátozásokon, és sokkal átláthatóbbá tenné a Twitter működését. Úgy tűnik, a jelenlegi vezetőség ezt nem szeretné engedni, hiába hozna bizonyos mértékű profitot a Tesla és a SpaceX vezetője által tett ajánlat.
Egy pénteki sajtóközlemény szerint a Twitter egy korlátozott idejű, a részvényesek jogait módosító tervet vezetett be, amit a pénzügyi világban sok esetben méregkapszulának neveznek. A terv ugyanis lehetővé teszi a már meglévő részvényeseknek, hogy további részvényeket vásároljanak, adott esetben alacsonyabb áron, mint amit a piac diktálna. A Twitter eretén konkrétan közel egy évig (2023. április 14-ig) engedélyezik a részvények vásárlását egy megszabott áron, akkor, ha valaki 15 százalék fölötti részesedést szerezne a cégben, anélkül, hogy a részvényeseknek úgynevezett irányítási prémiumot fizetne, vagy elegendő időt hagyna a vezetőségnek arra, hogy kiértékeljék a részvényvásárlást.
Ilyen intézkedéseket egy kívülről jövő, kéretlen felvásárlási szándék esetén szoktak cégek meghozni, így nem meglepő, hogy a Twitter lépései Elon Musk szándékaira utalnak. Először úgy tűnt, hogy az üzletember vállalja, nem vásárol 14,9 százaléknál nagyobb tulajdonrészt a Twitterben, ám később ezt az ígéretet visszavonta, ehhez hasonlóan lemondott arról a jogáról is, hogy legnagyobb egyéni befektetőként beüljön a cég igazgatótanácsába, majd ezt követte felvásárlási ajánlata.
A Twitter ügyvezető igazgatója, Parag Agrawal egyébként korábban úgy nyilatkozott, a vezetőség még kiértékeli Musk ajánlatát, és nem döntötték el, elfogadják-e. A korábban csak felhasználóként, most viszont befektetőként is rendkívül aktív Musk azt mondta egy tweetben, "teljességgel védhetetlen lenne, ha nem kezdeményeznének részvényesi szavazást" az ajánlatáról az igazgatótanács tagjai.
Absolutely. It would be utterly indefensible not to put this offer to a shareholder vote. They own the company, not the board of directors.
— Elon Musk (@elonmusk) April 14, 2022
Az üzletember egyébként a tőzsdefelügyeletnek tett legújabb nyilatkozatában arról is írt, hogy "át kellene gondolnia befektetői pozícióját" a Twitterben, ha felvásárlási ajánlatát visszautasítanák. A Twitternél egyébként a felvásárlást kevésbé jó üzletté tévő részvényes terv mellett egy másik megoldáson is dolgoznak a Fortune értesülései szerint, és egy másik befektetőt próbálnak találni, aki a Musk ajánlatával megegyező, vagy magasabb áron venné meg a céget, de nem szólna bele olyan drasztikusan a működésébe.