A Windows 10 automatikusan frissíti a hardverekhez tartozó meghajtóprogramokat. Bár ezek a frissítések kényelmesek, azért hátrányaik is lehetnek, hiszen előfordulhat, hogy egy hibás driver rendszer-összeomlást vagy egyéb kellemetlenségeket okoz.
Ha egy eszközzel problémáink támadnak, akkor könnyen lehet, hogy a Windows 10 automatikus driverfrissítése a ludas. Mivel lehet gond? Nézzük meg a legutóbb telepített driverek listáját.
Ehhez vegyük célba a Gépházat - ezt a [Win + I] gombokkal is megnyithatjuk. Ezután menjünk be a [Frissítés és biztonság] menüpontba, majd a [Windows Update] fülön keressük meg a [Frissítési előzmények megjelenítése] sort. Nyomjunk rá, és keressük ki az [Illesztőprogram-frissítések] részt. A nyílra rákattintva látjuk majd a legutóbb telepített drivereket, illetve az azokhoz tartozó dátumot és verziószámot.
Amennyiben egy meghajtóprogramot többször sem tudott telepíteni a rendszer, esetleg a frissítés óta gondunk van egy eszközzel, akkor természetesen manuálisan kell megoldanunk a kellemetlenséget. Az automatikus frissítésekkel egyébként kibabrálhatunk, ha a Vezérlőpult [Rendszer] menüjében a [Speciális rendszerbeállítások] alatt rányomunk a [Hardver] fülre, majd az [Eszköztelepítés beállításai] ablakban a [Nem]-et választjuk.