Sajnos (vagy szerencsére?) még nem tartunk ott, hogy tüzet, vizet, mindenfélét köpő jószágokat zárjunk apró labdákba, hogy aztán csatába küldjük őket más gazdik ellen, de a Pokémon-rajongóknak azért így is van lehetőségük arra, hogy többé-kevésbé trénerekké váljanak.
A Pokémon GO például kifejezetten jó móka, de ha rendelkezünk a megfelelő eszközökkel és persze tudással, akkor akár a Nintendo szériájának egyedi kütyüjét is átemelhetjük a valóságba.
A Sam Makes néven ténykedő youtuber bemutatta nekünk, hogyan lehetséges egy Raspberry Pi-jal és a 3D nyomtatás erejével megépíteni egy olyan Pokédexet, ami majdnem ugyanúgy működik, mint az eredeti. A kütyü alapját egészen pontosan egy Raspberry Pi 4 B adja, amihez Sam egy Tinkercaddel tervezett, nyomtatott házat készített. Beépített LCD kijelzőn láthatjuk, amit látni kell, és egy kamera segítségével olvashatjuk be az analizálni kívánt tárgyat. A navigációt gombok segítik, ráadásul még hangszóró is van, amin keresztül "beszélhet" hozzánk a Pokédex.
A szerkezet működtetése egészen egyszerű. Csak rá kell irányítanunk a kamerát valamire, aztán megtörténik a képfelismerés az OpenCV segítségével, és ha sikerült azonosítani valamit, akkor a képernyőn láthatjuk annak ikonját, még egy vicces szöveg is jár mellé. A tesztkörök jól mentek, sikerült azonosítania a kütyünek egy banánt, egy tűzhelyet, és még különböző állatokat is felismert.
Amennyiben megpróbálkoznátok ti is a projekttel, akkor érdemes alaposan megnézni a fenti videót, illetve ellátogatni a GitHub oldalára, ahol megtaláljátok a szükséges kódokat. Csak emlékezettek Ash Ketchum stílusára, és fordítsátok meg a sapkátokat a még menőbb szkennelés érdekében!