A Windows 10 képes a képernyőd teljes tartalmát rögzíteni, ha megnyomod a [Win + PrintScreen] gombokat. Ilyenkor a [Képek > Képernyőképek] könyvtárba el is menti a képeket a rendszer. A funkció a macOS-hez mérten igen későn érkezett, ráadásul még mindig elég alap jellegű. Arra ugyanis nincs mód, hogy csak egy képernyőt vagy ablakot mentsen a rendszer.
Van ugyanakkor egy natív megoldás a Windows 10-ben arra, hogy egy gyári billentyűkombinációval csak az aktív ablakot fotózzuk. Ez pedig az [Alt + PrintScreen]. A folyamat meglehetősen egyszerű, az aktív ablakra kell állnod, majd megnyomnod a gyorsgombokat.
Ez a folyamat ugyanakkor nem menti el automatikusan a képfájlt. A mentéshez valamilyen képszerkesztőt kell használnod, ami lehet akár a Paint is. Ennek megnyitása után nyomd meg a [Ctrl + V] gombokat, majd a rendszer a vágólapról beilleszti a szoftverbe a mentett képet. Innen már a programon keresztül tetszőleges könyvtárba mentheted a fájlt.
A Windows 10-ben egyébként van képernyőképet készítő eszköz is, régen ezt Snipping toolnak hívták. A gond viszont az, hogy ez egy külön app, amit a képernyőképek készítése előtt kell elindítani. Ezt a Windows 10-ben egyébként már Snip & Sketch-nek hívják, és bár lassan fejlődik, azért még nem tökéletes. A Microsoft mindenesetre továbbra is dolgozik rajta.
Természetesen aki nem találja meg a számításait a beépített megoldásokban, az számos külső szoftverből választhat. Sokak kedvence például a Greenshot vagy a prémium Snagit.