A rossz webdizájn megkeseríti a felhasználók életét, ez nagyjából azóta igaz, hogy a legkorábbi HTML kódokat megírták, és valamelyik első weboldal készítője azt mondta: "mi lenne, ha itt felugrana egy ablak?", bár az is lehet, hogy azt kérdezte: "lehetne ez itt inkább zöld?"
Azt gondolná az ember, hogy ahogy szépen fejlődnek a webes programozási nyelvek és dizájneszközök, szép lassan eltávolodunk az olyan webfejlesztési bakiparádéktól, amelyek során teljesen használhatatlan, vagy rémesen idegesítő oldalak születnek. De nem, nem és nem: az emberi csakazértis-faktor mindig győz, és ilyenkor jönnek a felugró ablakokkal eltakart "tovább" linkek, a megfejthetetlen captcha kódok, a használhatatlan chatbotok, az arcodba nyomott "siess, mindjárt vége az akciónak" feliratú, visszaszámlálós gombok és egy csomó egyéb hasonló csoda.
Oké, teljesen érthető, hogy a tervezők, vagy épp az ötletgazdák eredetileg jót akarnak egy ilyen elem beépítésekor, például egy chatbottal azt, hogy a látogató könnyebben megtudjon mindent az adott oldalról, vagy egy felugró ablakkal azt, hogy semmiképp ne hagyjuk ki az általuk legfontosabbnak tartott tartalmakat.
De itt is érvényes a web előtt már jóval közkeletűvé vált mondás, miszerint a pokolba tartó út is jóindulattal van kikövezve, és értjük mi, hogy alapvetően senki sem direkt akar használhatatlan weboldalt készíteni... de hát a manóba is, mindig sikerül valahogy.
Az ilyen idegesítő, hasznavehetetlen, tolakodó és bughalmazzá váló weboldalak minden rossz tulajdonságát szándékosan gyúrta egybe a Bagaar nevű dizájncég, amikor "megalkotta" az User Inyerface nevű oldalt. Már a cím is találó, hiszen az User Interface kifejezést az In yer face kifejezéssel vegyítik, ami amolyan "ezt a pofásba" jellegű szólás. És ez az oldal tényleg ilyen. Egyfajta játék, de az a típus, amitől rövid időn belül a plafonon leszel.
Tessék, ez a nyitólap, már eleve a belépés sem megy majd rögtön. Hidd el, sikerülni fog, de addig picikét megőrülsz. Vagy nagyon.
Ha mégis sikerül, jön a még durvább eresztés. Rosszul feliratozott gombok, bezárhatatlan popup ablakok, felesleges visszaszámláló, folyamatosan növekvő chat ablak, ami ráadásul hibásan egészíti ki azt, amit beírsz...
Egyébként bármilyen furcsa is, a "játéknak" van végcélja is: aki túljut minden borzalmon, az a Bagaar állásait hirdető oldalára jut, ahol többek között olyan fejlesztőket és dizájnereket keresnek, akik NEM ilyen weboldalakat készítenek. Nem is papolunk tovább, próbáljátok ki, mert szenvedni jó. Állítólag.