Nem is olyan rég járt már nálunk a legújabb Huawei okosóra női változata, egészen pontosan a kerámiából készült, kerámiaszíjas, hófehér 43 mm-es kiadás. Már ebben a modellben is kipróbálható volt minden 2022-es újdonság, ám ezúttal a férfi modell került a csuklónkra, ami a méreten felül más extrát is tartogat.
Külső
Az új Watch GT 3 Pro férfi, vagyis nagyobb kiadása 1,43" átlójú kijelzőt kapott, amit egy titán házba szereltek és zafír üveggel védtek meg. Itt nem kell attól tartani, hogy könnyedén megkarcolódik az üveg. Az óra AMOLED kijelzője 466x466 pixel felbontású és akár 1000 nites fényerőre is képes, így még tűző napsütésben is jól látható.
A hátlapon rengeteg szenzor figyeli egészségi állapotodat, ám a folyamatos monitorozás mellett is összehozható az akár 2 hetes üzemidő, ami kategóriájában kiemelkedően jónak számít. Ehhez még némi gyorstöltés is jár, ami 30%-kal jobb is, mint az előző, GT 2 Pro modell esetében. A Watch GT 3 Próban hangszóró és mikrofon is található, így indíthatsz és fogadhatsz is hívást róla, feltéve, hogy nálad van a telefonod, ugyanis eSIM változat nem érhető el belőle.
A titánium borítású óra 46,×46,6×10,9 mm, ami férfi csuklón elegáns, az 54 grammos tömeg pedig átlagos. A titánium szíj ezen még sokat dob, de miután szabványos, 22 mm-es gyorsszíj, nagyon könnyen cserélgetheted.
Sport és elegancia
A sportfelismerés jelenleg 100 körüli sportágnál jár, ami több, mint elég, és emellett néhány sportolási típust automatikusan is képes felismerni - feltéve, hogy elegendő intenzitással és ideig csinálod. Itt elérhető személyi edzőfunkció, személyre szabható kijelzők, kiugró mérési eredményre figyelmeztető rendszer és még egy sor érdekes extra.
A Huawei órái már nem feltétlenül csak a saját appjukkal (Huawei Egészség) kompatibilisek, néhány sportmonitorozó applikáció is felismeri őket. Ez igazán jól jön az új merülés módban, ahol 30 méterig használhatod az órát, amely ilyenkor hasznos információkkal is ellát, miközben természetesen tökéltesen ellenáll a nyomásnak és a sós víznek is. A másik új sportfunkció a golfozás monitorozása, ahol a lendítési időt, tempót és sebességet is méri az óra.
Az egészségmonitorozásba beletartozik a pulzusszám-figyelés, az SpO2-mérés, az alvás- és stresszmonitorozás, sőt, bőrhőmérsékletet is kapsz. Szintén újdonság az egyelvezetéses EKG, azonban itt még hiányzik néhány helyi engedély, ezért ezt majd várhatóan csak pár hónap múlva aktiválják egy frissítés keretében. Mi a tesztkészüléken ki tudtuk próbálni és megbízható eredményeket mértünk.
Az okosfunkciókat erősíti az AppGallery, amely az órán futtatható appokat enged letölteni, illetve a direkt Bluetooth-kapcsolat például TWS fülhallgatókkal. A mobilos appban rengetegféle óraszámlap közül válogathatsz, sőt, jó néhányat még át is alakíthatsz kedvedre. A menüben az oldalsó, tekerhető koronával lehet navigálni egyszerűen és gyorsan, az alsó gombra pedig a legfontosabb funkciót tudod beállítani. Az óra támogatja a Petal Térképet, így mobillal párosítva akár turn-by-turn navigációra is képes az okosórád, ami nagyon hasznos tud lenni.
A hívásindítás és -fogadás jól működik, ám csak olyan chat programokban tudsz gyorsválaszt küldeni, amiket a Huawei támogat, ezen szolgáltatások köre pedig nagyon szűkös és a teszt során előfordult, hogy néhány értesítés többször is megérkezett. Jó hír, hogy a Huawei okosórája nem csupán Huawei HMS és androidos telefonokkal, de Apple iOS-es mobilokkal is kompatibilis.
Akkor most megéri az árát?
Eleganciában és strapabíróságban az élen jár a Huawei Watch GT 3 Pro: a zafír üveg, a masszív keret, a kerámia hátlap és a prémium szíj egyaránt felsőkategóriába sorolják az órát. A kijelző is ehhez passzol: fényes, gyors és éles képet ad. A HarmonyOS 2 rendszer száguld az órán, a menük gyorsan pörgethetők az oldalsó koronával, az alsó gyorsgomb is hasznos és az érintőkijelző is azonnal reagál. A főszerepet ezúttal is a sportok támogatása, mérése kapta, amit a sokrétű egészség-monitorozás egészít ki. A sportoknál sajnos az automatikus felismerésen még mindig nem sikerült finomítani, az egészségmonitorozásnál pedig az egyelvezetéses EKG-funkciót egyelőre csak a tesztelők próbálhatták ki. Ez jól működik, ám némi papírmunka még folyamatban van, így várni kell pár hónapot, mire engedélyezheti a Huawei mindenki számára az EKG-t (OTA-frissítés keretében).
Az okosfunkcióknál minden általános szolgáltatás adott, óraszámlapból is rengeteget találsz (bár nagyon sok a fizetős). A menürendszer ugyanakkor még mindig nagyon kötött, nem enged akkora beállítási szabadságot, mint a konkurensek esetében. Emellett a fizetést is hiányoltuk, ez szintén engedélyek híján van még letiltva (a lengyeleknél és a németeknél már működik), az értesítéskezelés pedig pontosan ugyanazon a szinten van, ahol tavalyi elődje.
A GT 3 Próba eSIM-kezelés és Wi-Fi vevő sem került, amiknek pedig meglenne az előnye, viszont a 10-14 napos üzemidőt a teszt során is tapasztaltuk és nagyon könnyen megszoktuk, ahogy a vezeték nélküli gyorstöltést is. Az óra többféle szíjjal is elérhető, amelyek között érezhető, akár 30-40 ezer forintos árkülönbözet van - érdemes vásárlás előtt megnézni, kipróbálni, neked melyik jön be leginkább. Ha június 30-áig vásárolod meg, még egy Huawei TWS fülhallgatót is kapsz ajándékba.
Akinek a sportolás az elsődleges szempont, de tetszik a Huawei formája és rendszere, a GT Runnert is nézze meg - könnyebb, olcsóbb és egy hajszálnyival még gyorsabban talál GPS-jelet. Aki nagyobb szabadságot keres a sportok támogatása, monitorozása, illetve a felhasználói felület átszabása terén, annak a Garmin istállóját ajánljuk, akit pedig az okosfunkciók vonzanak, a Samsung Galaxy Watch-oknak adjon esélyt - de csakis Samsung Galaxy telefonnal párosítva.