Ma már megkerülhetetlen piaci tényezővé váltak a teljes vezetéknélküliség ígéretével kecsegtető fülhallgatók, azonban hatalmas probléma, hogy ezen a területen bizony nehéz egyedit kínálni, már ha pusztán a külalakot tekintjük. Ugyan a Huawei legutóbbi, ősszel bemutatott FreeBuds Pro modelljével bizonyította, hogy a saját dizájn-irány terén is képes maradandót alkotni, a középligába szánt 4i esetén mégis inkább maradt az AirPods-ra hajazó kialakításnál.
A Kínában már néhány hete elérhető, vadonatúj FreeBuds esetén csak az első pillanatban merül fel majd a "honnan is jött az inspiráció" klasszikus kérdése, viszont amint használni kezded, nem ezen fogsz merengeni, hisz tökéletes dobhártya-kényeztetésben lesz részed. A zavartalan zenei élményt pedig megfejeli az aktív zajszűrés, és bizony az sem hátrány, hogy mindezért egy középkategóriás mobil árát sem kéri el tőled a cég.
Zene füleidnek
A FreeBuds-széria legújabb tagja egy minden eddiginél kecsesebb töltőtokban simul a tenyeredbe, melyet a marketing anyagok szerint Izland partjainak különleges csiszolt homokkövei inspiráltak (szerintünk pedig a lapított tojások, de hogy mi volt előbb, a kő vagy a tojás, arról nem folytatunk vitát). Az egyébként rendkívül elegáns - és kissé csúszós - tokozáson egy Huawei felirat, egy Type-C-s csatlakozó, egy diszkréten elhelyezett társítógomb, illetve egy státuszjelző LED található. A fedelet és a füleseket is mágnesek tartják a helyükön, azonban míg előbbi egy kisebb mozdulattal felcsapható, addig a belső rögzítő mágnesek ragaszkodóbbak, így előfordulhat, hogy egy picit küzdened kell azért, hogy a készüléket használhasd.
Az in-ear- kialakítású füles egyébként kifejezetten kényelmes viselet, a mindössze 5,5 grammos tömegének köszönhetően észrevétlen társad marad, ehhez azonban természetesen arra is szükség lesz, hogy a hallójáratodnak megfelelő méretű gumiharangot helyezd a modellre (a csomagban több méret is található, érdemes kísérletezni).
Az 5.2-es Bluetooth-kapcsolaton keresztül mobilodról a dallamok egy 10 mm-es membrán közreműködésével jutnak a füledbe, mely tiszta és szép közép, illetve magas hangokat garantál, mélyek terén azonban még van hová fejlődnie a 4i-nek. A kapcsolattal akadtak néha problémák, de a több órányi használat során az egy-egy ideiglenes szakadás még nem volt zavaróan kellemetlen (igaz, egy alkalommal hívás közben is bekövetkezett a szétkapcsolás). Üzemidő terén sem lesz okod panaszra, ha végül a 4i-t választod, a fülesek ugyanis remekül gazdálkodnak a bennük elhelyezett 55 mAh-s akkumulátorokkal, egy Zalaegerszeg-Debrecen távot lazán levonatozhatsz aktív zajszűrés mellett is, ha pedig mindez nem lenne elég, a tokba épített 410 mAh-s telepet is segítségül hívhatod.
A modell aktív zajszűrése kifogástalan, a mikrofonok mintavételezésével az ellenhangok szinte tökéletesen kioltják a környezeti zajokat, ha pedig mindezt a korábban már említett módon a legjobb fülharanggal párosítod, akkor bizony a zenei élményedbe garantáltan nem rondít bele semmi sem. Természetesen nem csak a passzív zenehallgatás terén kínál teljesen kielégítő funkciókat a FreeBuds 4i, hívások közben is maximális hangtisztaságot garantál a modell dual-mikrofonos rendszere. Ennek ugyanis amellett, hogy a szél- és környezeti zajokat is képes csillapítani, még a maszk sem zavar be, vagyis körülményektől függetlenül érthetően és tisztán hallanak majd a vonal túloldalán.
Telepíts a maximális élményért
A készülék teljes funkcionalitását az AI life alkalmazás telepítését követően érheted el, mely nem csak Androidos, hanem iOS modelleken is installálható. A teszt elkészültekor a hivatalosan beszerezhető AI Life-ban még nem elérhető a Freebuds 4i támogatás, de a Huawei hazai irodájától kapott információ szerint a frissítés hamarosan megérkezik. Ha az iPhone mellé keresel egy megfizethető AirPods-alternatívát, akkor bizony a 30 ezer forintos nyitóáron kínált Huawei-modellben nem fogsz csalódni. Az appon belül egyébként a zajszűrés menedzselése mellett leolvashatod a három különálló akku töltöttségét is, illetve itt kapsz lehetőséget arra, hogy újrakonfiguráld a modell szárán elhelyezett érintésérzékeny felületek funkcióit. Az AI Life-ban az aktív zajszűrés be- és kikapcsolása mellett egy Éberség móddal is találkozhatsz, mely a mikrofonokat élesítve beengedi a környezet hangjait, vagyis abban az esetben sem kell kivenned a fülest, ha épp valakivel társalogsz. Sajnos mivel az egész művelet csak manuálisan élesíthető, amíg egy megfelelő, automatikusan aktiválódó algoritmust nem csap mellé a Huawei, a használata kényelmetlen lesz.
Természetesen a cég a hűséges Huawei-tulajokat (illetve a honorosokat) jutalmazza két komolyabb extrával, ha ugyanis a telefonodon EMUI 10-es rendszer fut, akkor a FreeBuds tokjának felnyitását követően a füles már csatlakozik is mobilodhoz, ha pedig a legfrissebb, EMUI 11-es rendszert használod, akkor a filmezéshez és játékokhoz is ideális alacsony késleltetési mód is a rendelkezésedre áll.
Összességében tehát egy remek TWS fülest kínál elérhető áron, profi zajszűréssel a Huawei új modellje, mely az apró kényelmetlenségei ellenére is könnyedén válhat a mindennapi társaddá. Sőt, a ma induló előrendelői akcióban még egy extra meglepetést is kapnak a vásárlók, a készülék mellé ugyanis egy fitnesz-trackert is csomagol a gyártó, ami szerencsére nem tornázza feljebb a javasolt 29.990 forintos vételárat.