Jóllehet a Honor már különvált a Huawei-től, így nem vonatkoznak rá az amerikai szankciók, sokan még ma is azt kérdezik, hogy van-e a termékein Google. Ez igaz volt már egy évvel ezelőtt is, amikor a cég a Honor 50-nel ismételten visszatért az európai piacra, méghozzá azzal a nem titkolt szándékkal, hogy meghatározó szereplője legyen az okostelefonos szegmensnek. Időközben a cég a kínai felhasználók körében komoly sikereket ért el, jelentősen növelni tudta piaci részesedését, ám a Honor 50-nel ugyanezt még nem sikerült elérnie régiónkban.
Időközben kaptunk a cégtől egy Magic4 Prót, ami főként fotózási képességei és ereje tekintetében emelkedett ki a mezőnyből, illetve néhány olcsóbb, kifejezetten a szolgáltatók kínálatára szabott modell is érkezett. Itt volt hát az ideje, hogy ismét a középkategóriát vegye célba a gyártó, ám a bejelentett Honor 70 csak keveseket ért váratlanul, ugyanis ezt a modell nyár elején már debütált Kínában, viszont az is igaz, hogy a mobil csak itt és most, teljes GMS-támogatást élvezve tudja megmutatni, mire képes valójában.
Ez, kérem, elegáns
A telefon műanyag hátlapja csodálatosan mutat, a fény szépen törik meg rajta, nálunk az ezüst hátlapú változat járt, amely az egyik legszebb (bár ez szubjektív, de azért a zöld modellre is érdemes vetni egy pillantást). A kamerarendszer kettős gyűrű elrendezésben került a bal felső sarokba, de hogy mit is rejt, arról majd később.
A készülék oldala olyan, mintha nem is lenne - pengevékony, ugyanis a 6,67"-os OLED kijelző waterfall-szerűen hajlik rá a hosszanti oldalsó élekre. Az évek során bebizonyosodott, hogy ez a megoldás nem mindenkinek jön be, ám tény, hogy prémium hatást kelt és oldalról a gyorsmenü is könnyebben előhívható.
Az OLED kijelző FHD+ felbontás mellett 120 Hz-es frissítésre képes, szépek a színei és nagyon jó a fényereje. A keret alul és felül minimális, a szelfikamera pedig fent, középen "figyel". A kijelző alatt optikai ujjlenyomat-olvasót találsz, van Wi-Fi 6, BT5.2 és NFC, hiányzik viszont a jackcsatlakozó, ahogy mSD kártyahely és vezeték nélküli Qi-töltés sincs.
A Honor 70-nél nagyon reménykedtünk, hogy találkozunk végre a Snapdragon 7 gen 1 központi egységgel, ám sajnos ez elmaradt, helyette a Snapdragon 778G+ 5G chipet kaptuk. Persze ez sem rossz, a középkategóriával szemben manapság támasztott elvárásoknak megfelel, de azért már itt-ott érezni, hogy nem mai darab, és hát a Honor 50 778G-jéhez képest nem is olyan nagy előrelépés. A 8 GB RAM elegendő, ártól függően pedig 128 vagy 256 GB tárhellyel kérheted a mobilt, ami por- és vízállósági IP-besorolást nem kapott. Sajnos egy olyan funkcióról is le kell mondanunk, ami a legtöbb konkurensnél már alapértelmezett: ez a sztereó hangzás, ami a Honor 70 esetében nem elérhető, emiatt az alsó hangszóró hangereje sem túl acélos.
Szoftveresen a Google 12 rendszerét kapod teljes GMS-támogatással, amin a Honor Magic UI 6.1-es kezelőfelülete fut. A menüben bóklászás gyors, a programok akadozás nélkül indulnak, kínosan hosszú várakozásról nem tudunk beszámolni, ugyanakkor számításigényes feladatoknál már érezhető, hogy ez bizony nem a legizmosabb SoC, ahogy a játékok sem fognak hasítani ezen a mobilon. Ugyan a végleges pontosításra még várunk, de a gyártó két OS-frissítést és legalább két év biztonsági javítást garantál. Ennek egyik fontos állomása a kb. fél év múlva várható MagicOS 7, ami rengeteg új funkciót ígér Android 13-ra ültetve.
Fotózásra született
A 178 grammos Honor 70 nagy újdonsága a vadonatúj Sony IMX800-as szenzor, amely 54 MP-es f/1.9 apertúra mellett. A képeket 12,5 MP-lel menti a telefon és viszonylag széles látószöget kínál, ami viszont jó hír, hogy felskálázás egyáltalán nincs.
Az ultraszéles látószögű, 122 fokos modul a 8 MP-es régi szenzor helyett egy új, 50 MP-eset kapott, támogatja az autofókuszt és makróra is bevethető. A két hátlapi körben még egy kamera felfedezhető, ám ez csupán egy mélységérzékelő. Sajnos optikai képstabilizátor sincs, ellenben az éjszakai fotózást nagyon jól tűri mindkét szenzor és a 4K-s felvétel sem maradt ki a kínálatból. A képek minősége a középkategóriát tekintve átlagon felüli: a főszenzor kiváló, részletgazdag és jó képeket készít, a rosszabb fényviszonyok sem tántorítják el ettől. Szokatlan, de hasonló igaz az ultraszéles látószögű modulra is: nem vesznek el a részletek, a színek a helyükön maradnak, a szoftvernek sem kell túlkompenzálnia a hibákat.
Elöl 32 MP-es szelfiszenzor vár, amivel egészen jó képeket lehet készíteni: éles, zajmentes az eredmény, sőt mi több, még rossz fényviszonyok mellett is élvezhető, részletgazdag marad a kép. A fényképező szoftverében külön kiemelte a gyártó a Solo Cut módot, amit magyarul egyszeres vágásként aktiválhatsz akár 1080p/60fps, akár 4K/30fps mellett is. Ilyenkor a megjelölt tárgyat külön követi a szoftver és egy kivágott másodlagos videót is készít. Még azt is megoldották, hogy amennyiben a követett személy vagy tárgy eltűnik a látómezőből, majd később ismét megjelenik, akkor újra megtalálja és tovább követi a szoftver.
Összegzés
Elegáns és összességében komoly hibáktól mentes a Honor 70, ám olyan funkciót, ami magasan kiemelné őt a rendkívül erős konkurencia tömegéből, nem tudunk mondani. Sajnos a telefonnak akadnak hiányosságai, mint például a tavalyi SoC, a jack és mSD hiánya, az IP-besorolás elmaradása, a műanyag oldalkeret, a mono hangzás vagy például a Qi-töltés kihagyása. Az erősségek között ott a kiváló kijelző, az átlagon felüli fotós és videós képességek, a jó üzemidő és gyors töltés (a dobozban megfelelő töltőt és kábelt is kapsz, ami manapság egyre ritkább), így ha tényleg szigorúan a középkategóriában indulna a Honor 70, vagyis valahol 150 ezer forint magasságában, érkezése akár át is rendezhetné az erőviszonyokat.
Sajnos azonban - főként a közismert gazdasági és egyéb események hatására - a Honor 70 ennél jóval magasabb, 239 ezer forintos kezdőáron indul hazánkban, ami igen sok. Ugyanakkor a következő hónapokban rajta tartjuk szemünket ezen a modellen, mert a gyártó régi és közkedvelt szokása, hogy készülékeit viszonylag hamar akciós áron kínálja, így könnyen előfordulhat, hogy mondjuk fél év múlva már kiváló választás lehet, pláne, ha addigra már a MagicOS 7.0 dübörög rajta.