Barátságos árazása és merész készülékszínei miatt is kedvelik hazánkban a Huawei almárkáját, a Honort, akinek ugyan késett egy kicsit 20-as szériája, de végre kapható és mielőtt bárki rákérdezne, eláruljuk: minden Google funkció megtalálható rajta.
A kényelmes mobil
Nemrég járt nálunk az alap Honor 20 modell, amelyet követően adta magát, hogy a Pro verziót is kipróbáljuk és nem bántuk meg. A két készülék külsőre nagyon hasonlít egymásra, a fantom lila hátlap, az üveg borítás és a kameralyukkal díszített előlapi kijelző nagyon jól néznek ki. A felső kávánál választhatsz szoftveres fekete csíkot, ha zavar a kameralyuk, vagy okosan elhelyezett háttérképpel is megoldhatod, hogy ne zavaró, hanem viccesen kreatív legyen ez a fekete pötty.
Az már kevésbé tetszett, hogy sajnos a nagyobb testvér sem vízálló és a port sem kedveli igazán. Viszont nem hátulra és nem is a kijelző alá, hanem oldalra került az ujjlenyomat-olvasó, sőt, egyes riválisokkal ellentétben ezt sikerült abszolút ideális magasságba helyezni éppen kényelmes méretben. Ez a szenzor egyben a ki/bekapcsoló gomb is és másik jó tulajdonsága, hogy nem csupán pontos, de villámgyors is egyben.
A 6,26 colos kijelző ezúttal is FHD+ felbontású, ami megfelelő pixelsűrűséget ad (412 ppi), azonban AMOLED helyett IPS-paneles. A fényerővel nem lesz gondod, a színek is szépek, de azért ebben a mezőnyben már jobb kontrasztot biztosító AMOLED-re számítottunk, ahol a fekete valóban feketén jelenik meg.
Odabent a HiSilicon Kirin 980-as SoC dolgozik, ami a mai mezőnyben is jónak számít még, főleg, hogy 8 GB RAM és 256 GB-nyi gyors tárhely kapcsolódik hozzá. A SIM tálca két nano SIM-et is képes befogadni, azonban a tárhelyet nem tudod utólag bővíteni: szerencsére 256 GB-nál ez nem jelent akkora problémát. Jack csatlakozó nincsen a telefonon, viszont a Type-C portot gyorstöltéshez is használhatod: a 22,5 wattos töltővel nulláról az 50%-ot 30 perc alatt éri el a mobil, ami a 4000 mAh-s akkumulátornál jó eredmény. Zsinórnélküli töltés nincsen. A Wi-Fi 5 és BT 5.0 mellett az NFC természetes, azonban az már extra, hogy egy infraport is került a készülékházra.
Fényképezésre született
A Honor 20 Pro fő vonzereje a profi kamerarendszer, amelynek központi eleme a 48 Mpixeles, f/1.4 apertúraértékű szenzor. Emellett zoom (telefotó) és ultraszéles látőszögű lencse is rendelkezésre áll, illetve egy 2 Mpixeles makrokamera, ami 4 cm-es gyújtótávolsággal dolgozik. A Pro-verzió nagy előnye, hogy optikai képstabilizátor is került bele, ami sokat javít a képek minőségén, legyen akár napsütés, akár sötét éjjel.
A videózásnál is rengeteget számít az OIS+EIS rendszer, az akár 4K-s felbontásban készíthető videók nem remegnek, minőségük nagyon jó. Sajnos 60 fps-sel csak 1080p-ben képes rögzíteni a Honor 20 Pro. A fotózását a DXOMark is elismerte és hiába a barátságos ár, a TOP10-be belefért az új Honor 20 Pro (114 pont fotó, 98 pont video), ami nagyon jó eredmény.
A nagyítás és annak irányítása folyamatos és könnyen megtanulható. Nagyjából 5×-ös zoomig a kép éles és szép, innentől azonban már nem annyira használható, a 30x-os zoom pedig inkább már csak érdekesség. A Bokeh effekt nagyon látványos, a portréknál meggyőző és viszonylag pontosnak is mondható. Közeli makrót is lehet készíteni a Honor 20 Próval, sőt, ettől nem szabad megijedni, nem fog cserben hagyni a mobilod, ha 4 cm-ről kapsz le valamit.
Jó telefon, gyilkos konkurencia
Szélsebesen repül az Android 9-re ültetett Magic UI 2.1 a Honor 20 Pro-n, ahogy az appok és játékok is hasítanak - a telefon teljesítményével még jó darabig nem lesz gondod és érkezik rá az Android 10 is. Fotózásra kiváló választás a csúcs-Honor, azonban van néhány kompromisszum, ami 200 ezer forintért fájó. Az AMOLED kijelzőnek örültünk volna, a vízállóság sem ártott volna és - bár 256 GB tekintélyes tárhely - a mSD foglalat is hasznos lett volna. A túlságosan kitüremkedő kamerasziget tokért kiált, mindenképpen védeni kell ezt a szép telefont, csak hát így nehéz lesz gyönyörködni a rafinált hátlapban.
A konkurencia sem könnyíti meg a Honor 20 Pro dolgát már házon belül sem. A Huawei P30 OLED kijelzővel, szintén nem túl rossz fotós tulajdonságokkal 20 ezer forinttal olcsóbb, az OIS nélküli, szimpla Honor 20-ért pedig közel 40 ezer forinttal kevesebbet kérnek. Ennyiért már Samsung Galaxy S10e-d is lehet, vagy kipróbálhatod a sokak által istenített OnePlus 7-et is (vagy akár már rögtön a vadonatúj OnePlus 7T-t).