Külsőre már alig lehet megkülönböztetni a modern középkategóriás mobiltelefonokat a csúcsmodellektől. 100 ezer forint alatt is jár jó képminőségű, óriási kijelző, egyre kisebb szenzorsziget, több kamera és káprázatos hátlap. A Honor 10 Lite-nál is adott mindez, de azért jó néhány sarkot le kellett vágni, hogy az ár barátságos és igazán versenyképes legyen.
Szerény nagyképű
Legyen szó akár hátlapjáról, akár előlapjáról, a Honor 10 Lite jól néz ki. A többféle színben választható, színátmenetes hátlap nagyon jól mutat, mi a Jeges Balaton árnyalatút kaptuk meg tesztre és több, elismerő pillantást bezsebeltünk (kizárólag a telefon miatt). Nagy kár azonban, hogy a borítás teljes mértékben műanyag, nyoma sincsen fémnek. A dobozban azonban egy szilikontok is lapul, ami apró figyelmesség, de pont az ilyenektől lesz jó érzése az embernek egy márka, vagy termék iránt. A hátlapon a bal felső sarokba került a két optikai szenzor, amelyek 13 és 2 megapixelesek. A másodlagos kamera a nagyításban és a portréfotók javításában segít valamelyest, de azért csodákra nem szabad számítani. Jó fényviszonyok mellett a képminőség elfogadható ebben a mezőnyben, de rossz fényviszonyoknál már sokat romlik a képminőség (optikai képstabilizálás nincsen). A videós funkcióknál a 4K-s felbontás hiányzik, de a FHD@60 FPS-t azért aktiválhatod és ez jól is néz ki.
Nem maradhatott le az ujjlenyomat-olvasó, ami kényelmes helyre került és gyors, pontos, továbbá sokak nagy örömére van jack csatlakozó is. Az alsó élre került mono hangszóró igazán hangos, de teljes hangerőn bizony torzít. A jack és a hangszóró között egy nagyon furcsa dolgot találtunk: a Honor 10 Lite-on bizony még mindig micro USB-t találtunk, nem Type-C-t. Ha ez nem lenne elég, azzal is meg kell barátkoznod, hogy a 3400 mAh-s akkumulátort nem lehet gyorstölteni, sőt, zsinórnélküli töltés sincsen.
Az előlapot az óriási, 6,21 colos, 2340×1080 pixel felbontású, 19,5:9-hez képarányú IPS LCD kijelző foglalja el, ami szép képet ad és fényereje is bőségesen elegendő akár nappal, utcán is. Az előlapi szenzorsziget apró cseppalakú, ide került a 24 MPixeles selfie-kamera is. Ez egészen jó képeket készít, amelyben nagy szerepe van a szoftveres trükköknek is.
Az átlagos súlyú és méretű telefon szíve egy Kirin 710-es SoC, amely nyolcmagos és az alapfeladatokhoz elegendő. Nagyobb a gond a Mali-G51 MP4-es GPU-val, ami hiába kapta meg a GPU Turbo technológiát, nem kimondottan erős. Ehhez 3 GB RAM és 64 GB tárhely kapcsolódik - ez ma már elvárható egy ilyen mobiltól. Jó hír, hogy a telefon támogatja a 2 SIM kártyát, illetve a 2. helyére egy mSD kártyát is behelyezhetsz, ha éppen nagyobb tárhelyre lenne szükséged. Egyéb, említésre méltó különlegessége nincsen a 3400 mAh-s akkumulátorral szerelt Honor 10 Lite-nak. A szokásos szolgáltatások közül még az FM rádiót lehet kiemelni, de sajnos a Wi-Fi vezérlő nem ac-szabványú, csupán Wi-Fi n-re képes.
Belépőnek elegáns
A kimondottan szép külsejű telefonból azért jó néhány dolgot ki kellett hagyni, hogy cserébe versenyképes árú mobil születhessen. A műanyag készülékház ellenére nincsen például zsinórnélküli töltés, sőt, a gyorstöltés és a vízállóság is hiányzik. A Type-C USB 2019-ben már alapértelmezett kéne, hogy legyen és a sztereó hangszórónak is örültünk volna. Az akkumulátor és az üzemidő azonban kiváló, a kétnapos üzemidő komolyabb spórolással is elérhető, viszont a GPU-nak ennél erősebbnek kéne lennie még akkor is, ha nem gamer vagy csúcskategóriás telefonról van szó.
Hiányosságai ellenére 80 ezer forint alatt, átlagos használatra jó választás az Android 9-et futtató, elegáns külsejű, óriási kijelzővel szerelt Honor 10 Lite, de vásárlás előtt azért nézd meg a konkurens termékeket is, mert ebben a szegmensben azért erős a verseny és népes a felhozatal.