A Windows és más operációs rendszerek, valamint a szoftverek a szövegek megjelenítéséhez betűkészleteket használnak. Az egyik legnépszerűbb készlet a Helvetica, de a Google-nek hála rengetegen használják a Roboto fontot, valamint a Sans különféle változatai is igen elterjedtek.
A betűstílusok szépsége, hogy egy-egy karakter megjelenése bármilyen lehet - ezt használja ki például a Symbols betűtípus, amely segítségével különleges karakterek, jelek tűnhetnek fel a képernyőn. Most viszont valakinek nagyon elgurult a gyógyszere, mert egy hirtelen ötlettől vezérelve megalkotta a Scopin' Sans betűtípust, amelynél a betűket egy oszcilloszkópon megjelenő kép reprezentálja.
Természetesen nem véletlenszerűen: mindent betűhöz a saját képe tartozik, az a kép, amit az oszcilloszkóp akkor ad ki, ha az adott karaktert soros porton átküldjük neki.
Amint a lenti képes is látszik, a szöveg szinte teljesen olvashatatlan, és ez még akkor is igaz, ha minden betű felépítése "szabványos", amennyiben start bitből, magából a karakterből és egy stop bitből áll.
Egyébként nyilván meg lehet tanulni a karaktereket, de egy mondat esetén már az is nagy kihívás lesz, hogy azt megállapítsd, hogy összesen hány szó alkotja azt. A Scopin' Sanst fejlesztője a "hardveres" embereknek ajánlja.
Ha szeretnél kicsit szórakozni a betűtípussal, akkor azt megteheted itt, magát a betűkészletet pedig - háromféle változatban - innen töltheted le.