Az űrkutatás alapvetően egy nagyon érdekes tudományág, ami még azoknak is tartogathat meglepetéseket és izgalmas fejleményeket, akik nem tudják, mi a különbség egy aszteroida, egy üstökös és egy meteor között.
Elég csak arra gondolni, hogy mekkora hype övezte a James Webb űrteleszkóp rajtját, és persze a NASA által közölt, olykor igencsak lenyűgöző fotókat is képesek értékelni a laikusok.
A Nemzetközi Űrállomás hivatalos Twitter-oldala is meglepett minket egy csokornyi lélegzetelállító képpel, amelyeken az látható, hogyan bújik elő a Nap a Föld horizontja mögül. A különleges napfelkeltét 2022. február 22-én örökítették meg az űrállomásról, ami akkor éppen 262 mérfölddel a Csendes-óceán felett keringett.
A képeket egy profi DSLR géppel, pontosabban egy Nikon D4-gyel lőtték, 28-300mm-es lencsét használva.
An orbital sunrise is seen from the Space Station as it orbited 262 miles above the Pacific Ocean on Feb. 22, 2022. For more photos, visit https://t.co/UrTZQGt9OI pic.twitter.com/LN3mN8EFOu
— International Space Station (@Space_Station) March 17, 2022
Habár ez a jelenség nekünk, egyszerű földlakóknak tényleg különleges, de a Nemzetközi Űrállomáson dolgozó asztronautáknak már kevésbé. A szerkezet ugyanis nagyjából 90 perc alatt kerüli meg bolygónkat, így a legénység tagjai 16 napfelkeltét és napnyugtát láthatnak egyetlen nap alatt.