Használd az otthonit!
Ha persze egy vezérlővel szeretnéd optimalizálni telefonos játékélményedet, nem kell azonnal a vásárlás mellett döntened. Amennyiben található egy konzol a háztartásban, a hozzá tartozó gamepad nagy valószínűséggel problémamentesen társítható telefonodhoz is. Sőt az egyik legjobb mobilos vezérlőként a PlayStation 4 DualShock kontrollerét tartják számon. Segítségével egy egyszerű BT-párosítást követően már játszhatsz is a kontrollerkompatibilis játékokkal. Sajnos okostelefonnal a kontroller érintőfelületét nem használhatod, valamint a jackcsatlakozó is csak díszítőelem lesz, ha pedig úgy döntesz, hogy ismételten a PlayStationt szeretnéd vezérelni, akkor kábellel kell majd újracsatlakoztatnod. Természetesen akkor sem kell aggódnod, ha inkább az Xbox kontrollerkiosztása áll a kezedre, a Microsoft játékvezérlője ugyanis hasonlóan egyszerűen összekapcsolható telefonoddal. Az egyetlen problémát majd az okozhatja, hogy cserélgetned kell az elemeket a kontrollerben (amennyiben nem váltod ki azokat egy Play & Charge kittel), a PC-s környezetű játékok azonban inkább ezen a kiosztáson lesznek igazán kényelmesek.
A játékvezérlőn túl
Fülhallgató
A játékélményhez okostelefonon is jelentősen hozzájárul a fülhallgató használata. Érdemes egy vezeték nélküli füles mellett döntened, mert könnyen lehet, hogy a csatlakoztatott kontroller takarja a jack/Type-C-portot.
Powerbank
Ha igazán hosszan szeretnéd élvezni a játékokat, akkor egy méretesebb külső akkumulátor beszerzését is erősen javasoljuk. Az erőforrásigényes appok képesek gyorsan megcsapolni beépített telepedet.
Memóriakártya
Elsősorban azoknak lehet fontos egy memóriakártya beszerzése, akik 32/64 GB tárhellyel rendelkeznek. Készülékeikre a 4-5 GB-os játékok a napi szinten használt alkalmazások mellé már nem biztos, hogy kényelmesen felférnek.
Konzol a mobilodból
1. Szoftverek telepítése
Első lépésként mindenképp installáld a nagy képernyőre küldeni kívánt alkalmazásokat. Mi az igazi konzolos élményhez a GeForce Now telepítését javasoljuk, így telefonod közvetítésével valóban AAA-s játékokat pörgethetsz.
2. Képernyő kivetítése
Több lehetőséged is van arra, hogy készüléked képét eljuttasd a nagy képernyődre. Ezek közül talán a legegyszerűbb és extra hardvert nem igénylő megoldás a vezeték nélküli kivetítés, amelyet a legtöbb okostelevízió támogat, ám némi késleltetéssel számolnod kell.
3. Kábeles csatlakozás
Ha erre nincs lehetőséged, vagy a legzavartalanabb játékélményt keresed, akkor érdemes HDMI-s átvitelt választanod, ehhez viszont egy Type-C-HDMI átalakító beszerzésére mindenképp szükséged lesz. A kábelek összekötése után már él is a kapcsolat.
4. Csatlakoztasd a kontrollert!
Ezek után jöhet a játékvezérlő csatlakoztatása, amihez mindenképp vezeték nélküli megoldást javasolnánk, főleg akkor, ha HDMI-s összeköttetést használsz, ilyenkor ugyanis a portod foglalt lesz. Ha multiplayer játékról van szó, két kontrollert is elbír a Bluetooth-kapcsolat.
5. Netre kész
Ha sikerült az összeköttetés, már csak annyi a teendőd, hogy ellenőrzöd az internetkapcsolatodat. Ha ez nem kellően erős, nem lesz igazi az élmény. Moblinetről is megpróbálkozhatsz csatlakozni a GeForce Now szolgáltatásához, de inkább a Wi-Fi-t javasoljuk.
6. Játékra fel!
Amint mindennel elkészültél, már csak annyi a teendőd, hogy a GeForce Now felületén bejelentkezel a kiszemelt játékba - ingyenes verziót választva kivárod a sorodat - és már élvezheted is újdonsült, okostelefonodból készített konzolodat.