Az elosztott számítási projektek alapvetően nem számítanak új ötletnek, elvégre a Folding@Home már húsz éve igyekszik minél több ember számítógépét felhasználni az interneten át arra, hogy komplikált számítási feladatokat oldjon meg, viszont most a Salad Technologies megpróbálja új szintre emelni a koncepciót.
A Salad Technologies még 2008-ban alakult azzal a céllal, hogy blockchain tranzakciókat ellenőrizzen egy elosztott számítási rendszer segítégével úgy, hogy elsősorban gamereket igyekeznek bevonni a hálózatba jutalmakért cserébe:
"A PC-s hardverpiac masszív. Amikor elindult a Salad, akkor nagyjából 400 millió gamer PC volt a világban, amelyek legtöbbje csak gyűjtötte a port a nap 22 órájában. Ha aktívvá akarod tenni ezt a kínálatot, akkor meg kell mutatnod mindenkinek, hogyan hozzák ki a legtöbbet a PC-jükből."
A cég most egy új irányba szeretne haladni és a blockhain tranzakciók helyett arra akarja felhasználni a felgyülemlett számítási kapacitást, hogy különféle bonyolult tudományos feladatok megoldásához járuljon hozzá. Mostanra egyébként elég szép felhasználóbázist sikerült összegyűjteni, ugyanis már több mint 250 ezer "séf" dolgoztatja a gépét, akik összesen 30 petaFLOPS teljesítményt tudnak átlagosan előállítani, ami azt jelenti, hogy a Salad rendszere lassan felveszi a versenyt a világ legerősebb szuperszámítógépeivel is.
Már csak azért is megéri fontolóra venni a lehetőséget, mert a Salad nem fukarkodik a jutalmazással sem, hiszen elmondásuk szerint csak az elmúlt három hónapban 500 ezer dollár értékben osztottak szét különféle játékokat, előfizetéseket és kuponokat a felhasználók között.