Az Instagram még 2021 nyarán keveredett hatalmas botrányba, amikor egy korábbi dolgozóján keresztül eljutott az amerikai sajtóhoz egy belsős jelentés, amely arról árulkodott, hogy még az üzemeltető Meta is tisztában van a közösségi oldal által a tinédzserek lelki egészségére gyakorolt káros hatásokkal - vagyis azokkal a hatásokkal, amelyeket a nyilvánosság felé mindig hevesen tagadott a vállalat.
A törvényhozók által is sürgetett Mark Zuckerbergék azóta számos tartalomszűrési és szülői felügyeleti eszközt vezettek be a szolgáltatás renoméjának helyreállítására, a vezeklésnek pedig továbbra sincs vége, most újabb védelmi megoldásokat léptet életbe az Instagram és a Facebook is.
Ennek jegyében a platformok a továbbiakban el fogják rejteni az öngyilkossággal, az önkárosítással vagy az étkezési zavarokkal kapcsolatba hozható posztokat a kiskorúak elől, alapértelmezésként pedig a lehető legszigorúbb tartalomszűrési beállításokat fogják alkalmazni a 18 év alattiak fiókjain. Amennyiben egy tinédzser ártalmasnak vélt témákra keres, a Meta olyan szakértői forrásokhoz irányítja őket, mint például a mentális egészséggel foglalkozó National Alliance on Mental Illness.
Ezenfelül a Meta tiltólistára tett bizonyos tartalmakat, amelyeket eddig csak a Reels és a Felfedezés füleken szűrt, a jövőben viszont a központi Feeden és a Sztorik között is letiltja őket, még akkor is, ha követett fiókoktól származnak. A szigorítások valamikor a következő hónapok során lépnek életbe, a meglévő felhasználók pedig egy értesítésen keresztül, egy gombnyomással is aktiválhatják majd a tartalomszűrőket.
Az új védelmi megoldásokról szóló blogbejegyzés ide kattintva olvasható.