Ha sem az Outlook sem a Thunderbird nem jön be, mint levelezőkliens, ugyanakkor az online szolgáltatásokra, webes alternatívákra sem bíznád magadat és leveleidet, akkor itt az idő kipróbálni egy teljesen új e-mail klienst. Mutatunk öt alternatívát, amelyek mindegyike más és más előnyt nyújt - választhatsz közülük aszerint, hogy mi a legfontosabb szempont számodra.
eM Client
Az egyik legnagyobb tudású levelezőkliens, amelynek óriási előnye, hogy szinte mindent be lehet állítani rajta: teljesen mindegy, hogy a levelek kezelésével kapcsolatos szabályokat módosítanád, vagy a kezelőfelületet szabnád kedved szerint, a dolog biztosan megoldható. Ebből adódóan az eM Client nem feltétlenül a kezdőknek ajánlott, és fel kell készülni arra, hogy bizony még a profik is jó sok időt beleölhetnek abba, hogy mindent tökéletesen beállítsanak. A kliens rengeteg extrát kínál, többek között van benne ChatGPT integráció és kezeli a felhőalapú tárhelyeket is. Ingyenes változata két fiókot kezel, ami a legtöbb felhasználónak pont elég is.
Mailspring
A spektrum másik oldalán található a Mailspring, amely éppen egyszerű kezelhetősége miatt lehet jó választás. Remek alternatíva azoknak, akik eddig a Windows Postát (Windows Mailt) használták, és nem szeretnének átállni a Microsoft által kínált Outlook új verziójára. Az egyszerű kezelhetőség természetesen nem jelenti azt, hogy a funkciók is csak alapszintűek: a szoftver képes például arra is, hogy az összes fiók bejövő leveleit összefésülve mutassa meg, de meg tudja listázni a leveleket beszélgetések szerint is - sőt, akár az e-mailek megosztása is megoldható vele.
TwoBird
Ez a kliens sajátos koncepcióra épül: kezelőfelületét és szolgáltatásait egyaránt úgy optimalizálták, hogy ösztönözzék a felhasználót a rendszeres levélválogatásra: az olvasott levelek gyorsan átkerülnek az archívumba, hogy ne kelljen őket kerülgetni. Az üzenetek és a programmal szintén kezelhető jegyzetek, valamint naptárbejegyzések gyakorlatilag egy lista elemeként látszódnak, így mindig tudjuk, hogy milyen "feladatokon" kell még átrágni magunkat. A program ingyenes, de hátránya, hogy csak Microsoft és Google szolgáltatásokkal működik, sima IMAP-fiókokkal nem használhatod. A koncepcióból adódóan ez nem az a szoftver, amelynek kezelőfelületét teljesen a saját igényeidre szabhatod.
Mailbird
Elsősorban azoknak a felhasználóknak készült ez a program, akik a mindennapok során rendszeresen használnak projektkezeléshez és feladatok követéséhez mindenféle online szolgáltatást. Merthogy a Mailbird nemcsak egy sima e-mail kliens, hanem egy olyan hub, amibe rengeteg más szolgáltatás is integrálható. Google Drive, Trello, ChatGPT - hogy csak párat említsünk a rengeteg lehetőség közül. Van benne szundi funkció is, amivel meghatározott időre eldughatsz egy levelet, hogy a fontosabb dolgokkal foglalkozz. A Mailbird alapvetően fizetős, de van ingyenes változata is, aminek legnagyobb korlátozása az, hogy csak egyetlen fiókot tudsz felvenni bele.
Wundermail
Ha azok közé a felhasználók közé tartozol, akik Gmailt használnak, akkor a Wundermailt neked találták ki - ez a kliens csak a Google levelező platformját kezeli, de önálló alkalmazásként fut, azaz nem kell a böngészővel szórakozni akkor, ha csak a leveleidet szeretnéd megnézni. A Wundermail további előnye, hogy a leveleket letölti a PC-re - igaz, csak 30 napot szinkronizál - így az üzeneteket offline is meg tudod nézni. Ingyenes és fizetős változatban egyaránt elérhető; ha előbbi mellett döntesz, akkor sajnos reklámokat is el kell viselned.