Nem újdonság, hogy a mérnökök és tudósok folyamatosan csökkentik az ember által létrehozott eszközök méretét, most azonban egy olyan szintre értek, ami már tényleg olyan, mintha egy sci-fiből ragadták volna ki.
A Northwestern University stábja egy közleményben az új eszközükre "az ember által valaha készített legkisebb repülő tárgyként" hivatkozik, és ez cseppet sem túlzó.
A most létrehozott chipek egy sószem nagyságával egyeznek meg, a tudósok azonban azt mondják, hogy a rendkívül pici mérete ellenére szenzorokat, antennákat, vagy akár még adattárolót is el tudnak helyezni rajta.
A kialakítása miatt az apró, repülő tárgy lassan ereszkedik, hasonlóan a juharfa terméséhez, közben pedig a rászerelt érzékelők a legkülönfélébb adatokat gyűjthetik és továbbíthatják a környezetükről.
"Azt hiszem, hogy legyőztük a természetet, legalábbis abból a szempontból, hogy sikerült létrehoznunk egy olyan eszközt, ami stabilabban és kiszámíthatóbban ereszkedik, mint amit a növények, például egyes fák termésétől megszokhattunk"
A kutatók most arra törekednek, hogy sikerüljön az eszközt olyan anyagból előállítani, ami képes a vízben lebomlani, így semmilyen elektronikus hulladékot nem hagyna maga után a feladata végeztével.