Ha már gondolatolvasó sapka is létezik, talán annyira nem meglepő, hogy időközben az intelligens kontaktlencsék is elő-elő kerültek már. Nem nehéz kitalálni, hogy a legnagyobb kihívás az ezekhez kapcsolódó fejlesztések és innovációk során egyértelműen az alkatrészek miniatürizálásában rejlik. Ezen tényező jelentősen hátráltathatja többek között az adott eszközök akkumulátor kapacitását is, amire most a szingapúri kutatók találtak egy potenciális megoldást.
A tudósok ugyanis most egy olyan biológiailag is biztonságos akkumulátort fejlesztettek ki, ami mindössze 0,5 milliméter vastagságú, ráadásul a töltése az emberi könnyekkel is megoldható. Az emberi szaruhártya vastagságával megegyező akkumulátort lényegében egy olyan enzimmel vonták be, amely képes reakcióba lépni a könnyeinkben található nátrium- és kloridionokkal.
A glükóz-oxidáz enzimmel borított akksi ráadásul megfelel azoknak a magas szintű biztonsági körülményeknek is, amiket a szem, és annak környéke igényel.
Az akkumulátort már tesztelték is, melynek során egy szimulált szembe helyezték azt, majd sóoldatot használtak a könnycseppek imitálására. A teszt sikeresnek bizonyult, ugyanis az áramkör bekapcsolt, miután 45 mikroamper áramot, és 201 mikrowatt maximális teljesítményt mutatott.
Ezen eredmények tehát már elegendőek voltak ahhoz, hogy működésre bírják az intelligens kontaktlencsét, így a csapat elsődleges jövőbeli céljaként az akkumulátor által termelhető elektromos áram mennyiségének a növelését tűzte ki.
Tehát röviden: ha elszomorodnánk, hogy merül a lencse, elég kicsit sirdogálni ezen, és máris minden oké lesz.