Még áprilisban vált hivatalossá, hogy Elon Musk 44 milliárd dollárért felvásárolja az általa is lelkesen használt Twittert, nyélbe ütve ezzel a közösségi média történetének legnagyobb üzletét. A milliárdos eleinte nagyszabású tervekkel dobálózott a 229 millió felhasználóval bíró mikroblog átalakításáról, ám az üzlet zátonyra futott, amikor Musk összetűzésbe került a vezetőséggel a platformon aktív kamu fiókok mennyiségének kérdése felett.
Habár a vállalat a múlt hónapban végül engedett az üzletember követeléseinek, és bepillantást engedett a botok nyilvántartásának titkos módszerébe, a The Washington Post a napokban megírta, hogy belsős források szerint Musk továbbra is keresi a kiutat felvásárlásból, ami a Twitter-részvények árfolyamának bezuhanásával már kifejezetten túlárazottnak tűnt. Most pedig beigazolódtak a lap értesülései, miután a milliárdos hivatalos útra terelte az üzlet leállítását.
Musk az akvizíció elbíráslásáért felelős amerikai tőzsdefelügyelethez nyújtott be egy dokumentumot, amelyben azt írja, hogy a Twitter, Inc. több ponton is megsértette az áprilisi megállapodást, nem adva korrekt tájékoztatást az aktív felhasználók számáról.
"Röviden, a Twitter közel két hónapja nem szolgáltatott olyan információkat, amelyeket Musk úr kért, annak ellenére, hogy ismételt, részletes pontosításokat tett, amelyek célja az volt, hogy egyszerűsítse a Twitter számára a Musk úr eredeti kérelmeiben kért legfontosabb adatok azonosítását, gyűjtését és közzétételét."
- írja a beadvány.
"Ennek megfelelően Musk úr ezennel gyakorolja az X Holdings I, Inc. azon jogát, hogy felmondja az egyesülési megállapodást és lemondjon az abban foglalt ügyletről, ez a levél pedig hivatalos értesítésnek minősül az X Holding I, Inc. részéről az egyesülési megállapodás 8.1(d)(i) szakasz szerinti felmondásáról."
Musk előtt azonban kemény csata áll, a már aláírt megállapodás értelmében ugyanis 1 milliárd dollárt kellene fizetnie, ha eláll az üzlettől, ezt pedig csak akkor úszhatja meg, ha hitelt érdemlően bizonyítja a hátraarc jogszerűségét.
A botokkal kapcsolatos kifogás pedig a The Washington Postnak nyilatkozó jogászprofesszor, Carl Tobias szerint nem fog megállni a bíróság előtt.