Az űrkutatás terén a hírekben általában Amerika, néha Kína és Európa szerepelnek mostanában. Más régiókban is nagy figyelmet fordítanak viszont a témára. Az Egyesült Arab Emírségek most például sikeresen elindította az első űrprogramját, egy Marsra küldött űrszonda formájában, aminek a neve Al-Amal (Hope). A gazdag arab régió eddig nem igazán járt élen az űrtechnológia kapcsán, ez viszont megváltozott, amikor a japán Tanegashima Űrközpontból fellőtték sikeresen az űrszondájukat, majd az le is vált a rakétáról.
Ezzel az Egyesült Arab Emírségek az első három olyan ország listájára iratkozott fel, amely nyomot hagy a Marson. Az Al-Amal űrszonda feladata a tudományos felfedezés, főleg a bolygó időjárásának elemzése. Ez a szonda nem száll le egyébként, 687 napig marad a Mars körül, vagyis egy marsi évig. Jövő februárban éri el a bolygót.
Az űrprogram mögött politikai és társadalmi okok is megbújnak: meg akarják mutatni, hogy az országuk képes ilyen magasságokban teljesíteni, a régió nehézségei és konfliktusai ellenére is. Amerika és Kína mellett pedig így már újabb ország tervezi, hogy egyszer majd kolonizálja a Marsot.
We have lift-off. H2A, the rocket carrying the Hope Probe to space, has launched from the Tanegashima Space Centre in Japan.#HopeMarsMission pic.twitter.com/pRKZLOL7NT
— Hope Mars Mission (@HopeMarsMission) July 19, 2020