Kétségtelen, hogy a tech világ egyik legismertebb kortárs figurája az Nvidia élén álló Huang Zsen-hszün, vagyis Jensen Huang, aki az ikonikussá vált bőrkabátjában afféle rocksztárnak számít a szakmában, pláne, hogy az irányítása alatt rendkívül jól fut a mesterséges intelligenciás lázból is hatalmas hasznot húzó vállalat szekere.
Habár a rivális Intel szerint Huangéknak az utóbbival csak szerencséjük volt, az Nvidia fejese szívesen látott vendég minden tech konferencián, az egyik friss fellépésén pedig még karriertanácsot is adott a nézőknek.
Huangnak van tapasztalata a témában, hiszen ő maga egy gyorsétteremben kezdte a pályafutását, majd néhány köztes lépéssel az Nvidia társalapítójává és vezérigazgatójává vált. A CEO ezúttal a kínai-amerikai félvezetőgyártók szakmai szövetségének (CASPA) vendége volt, ahol feltették neki a kérdést, hogy milyen tanácsot adna azoknak, akik a gyorsan változó AI-korszakban biztosítanák be a karrierjüket.
Az AMD-t és az LSI Logicet is megjárt vezető pedig erre válaszul elárulta, hogy ő maga minden egyes munkahelyét imádta, beleértve a tányérmosást és a WC-pucolást is a Denny's gyorsétteremben, és hogy bármilyen feladatot is végzett, abban mindig ő volt a legjobb. Itt hozzátette, hogy a legfontosabb mindig a jelenben lenni és az aktuális kihívásokra koncentrálni, ezért karórát sem hord, és hogy koncentráltan végzi a munkáját.
Végezetül pedig elmesélt egy anekdotát egy japán kertészről, akivel személyesen találkozott, és aki apró bambuszcsipeszekkel tisztította meg a rábízott méretes zen kertet az elpusztult mohától. Amikor Huang a hatalmasnak tűnő munka kapcsán kérdezte, a kertész csak annyit felelt, hogy rengeteg ideje van. Huang szerint pedig épp ez a hozzáállás a lényeg, ha a karrierünkről van szó:
"Ez a legjobb karriertanács, amit adhatok. Szenteld magad a folyamatos tanulásnak, és végezd a lehető legjobb munkát."
Ennyi tehát a siker titka az Nvidia első embere szerint, ami ugyan nem tartalmaz nagy megfejtéseket, cserébe viszont egy sikeres ember szájából talán valamivel meggyőzőbbnek hat, mintha csak egy motivációs plakáton olvasnánk.