Az idő haladtával egyre szélesebb körben lehet alkalmazni a mesterséges intelligencia által támogatott generatív funkciókat. Gyermekbetegségei ellenére lehet használni a tehnológiát kereséshez, szövegíráshoz és rajzoláshoz, képalkotáshoz is. A többnyire tesztjelleggel működő szolgáltatások a sok hibázás ellenére folyamatosan tökéletesednek, egyre precízebbé, megbízhatóbbá válnak, hogy egy nap majd olyan természetességgel használjuk, mint bármilyen analóg segédletet.
Az AI-platformoktól elirigyelve, a Google keresője is képes már egy egyszerű szöveges parancsnak engedelmeskedve az utasításnak megfelelő rajzot elkészíteni. Igaz egyelőre csak angol nyelven, az Egyesült Államokban próbálható ki, és csak akkor, ha jelentkezel a Google Search Labs nevű programjába.
Maga a művelet nagyon egyszerű: meg kell fogalmazni, hogy mit szeretnénk lerajzoltatni és kiadni a parancsot. A kereső első körben készít nekünk négy képet, ebből mi kiválaszthatjuk azt, amivel szeretnénk tovább dolgozni. További pontosítással egyszerűen megváltoztathatók a kép egyes elemei.
A Google példájában, amivel az új funkciót mutatja be, egy vízidisznót rajzoltattak az AI segítségével, aki szakácssapkában főz. A demó megmutatja, hogy lehet a képen az ételeket, illetve a hátteret kicserélni. A funkciót nemcsak a keresőben lehet majd használni, hanem a Google más alkalmazásaiban is megjelenik majd.
Google Search now has the capability to produce images from prompts, indicating the integration of a #DALLE3 or @midjourney alternative! 🔥
— DataChazGPT 🤯 (not a bot) (@DataChaz) October 12, 2023
- spotted by @SaadhJawwadh #GenAI #SGE pic.twitter.com/CMZQu8FXuE
A dolog nagyszerűsége ellenére sok kérdés merül még fel az AI-generatív szerepével kapcsolatban. Nem rajzoltatható vele olyan dolog, amely ellentmond a cég irányelveinek, vagy kendőzetlen, öncélú szexualitást tartalmaz. A Google mindezek mellett vízjellel látja el a kész művet, egyértelművé téve, hogy azt az AI generálta, mert nem szeretne fals infomációk terjesztésének teret adni.
Habár egyenlőre itthon esélyünk sincs kipróbálni a Google új funkcióit, előbb vagy utóbb ez is az alapkereső általános része lehet, sőt további hasznos, mesterséges intelligencia által támogatott szerepkörrel is szeretnék bővíteni a palettát. Ilyen lehet a vázlatok készítése üzenetekhez, vagy hivatalos levél fogalmazása megadott részletek alapján. Ezeket aztán majd átmásolhatjuk a Gmailbe, hogy ott pontosítsuk, véglegesítsük.
Arról egyelőre nincs hír, hogy mikor kerül általános használatba a technológia a legkurrensebb keresőoldalon , ahogy azt sem tudjuk, mikor lesz más nyelven is elérhető.