Manapság nem feltétlenül mondanánk, hogy az akkukapacitás az okostelefonok gyenge pontja, hiszen az utóbbi években még az Apple is összeszedte magát ezen a fronton, az androidos gyártók pedig már régóta több ezer mAh-s szörnyetegeket pakolnak a készülékeikbe, amelyeket ráadásul a rohamléptekkel fejlődő gyorstöltésnek hála sebesen tele is lehet pumpálni.
Ettől függetlenül üdvözölnénk, ha még ennél is ritkábban kellene a töltőhöz nyúlnunk, amire egy kínai cég szállíthatja a megoldást egy nukleáris telep formájában, ráadásul nem csak a mobilok számára.
Ahogy arra a WinFuture felhívta a figyelmet, a Betavolt Technology egy ún. radionuklidos, azaz radioaktív nuklid-alapú akkumulátoron dolgozik, ami önmagában nem teljesen új elképzelés, hiszen a technológia például szívritmusszabályzókban és űrbéli eszközökben is használatos, épp azon tulajdonsága miatt, hogy hosszú éveken át képes töltés nélkül működni.
A megoldás hátránya viszont - nyilvánvalóan - a radioaktivitás, ezért eddig nem igazán kísérleteztek vele olyan hétköznapi felhasználási célok kapcsán, ahol nagyobb méretben és sérülésveszélynek kitéve kellene üzemelnie. A Betavolt Technology ugyanakkor azt állítja, hogy az általa létrehozott, mesterséges gyémánton és lebomló nikkelizotópon alapuló BB100-ból nem távozik sugárzás se mérgező vegyi anyagok, mivel a telepben használt Ni-63 izotóp rézzé bomlik.
A nukleáris akku jelenleg egy 15 x 15 x 5 mm-es modell formájában létezik, amelynek teljesíménye 100 mikrowatt, hosszabb távon viszont a Betavolt Technology szeretné továbbfejleszteni a technológiát, és nagyobb teljesítményű, modulárisan kombinálható formában is elérhetővé tenni. A megoldás ezzel alkalmas lenne nagyobb eszközök meghajtására is, egyetlen feltöltéssel akár 50 éves működést garantálva, -60 és 120 Celsius-fok között.