Egy csapatnyi csillagász azt állítja, hogy a James Webb űrteleszkóp segítségével sikerült rálelniük a Földön kívüli élet eddigi legmeggyőzőbb nyomaira. A Cambridge-i Egyetem tudósai dimetil-szulfidot és dimetil-diszulfidot láttak a K2-18b-s exobolygón. Ezek olyan bolygók, melyek a saját naprendszerükön kívül, egy idegen csillag körül keringenek.
A DMS és DMDS gázokat élő organizmusok szokták kitermelni magukból, így jó eséllyel valódi élet jeleiről van szó. A 124 fényévre lévő bolygó a Föld háromszorosa, és egy olyan régióban van, ahol a hőmérséklet lehetővé teszi a folyékony víz létezését. Emiatt a kutatók kedvencévé vált, lévén ez kiváló táptalajt adna esetleges élet kifejlődésének.
A James Webb teleszkóppal egyébként egy nagyon érdekes módszeren keresztül találták meg az élet nyomait. Amikor a K2-18b a csillaga elé kerül, akkor annak fénye keresztül megy a bolygó atmoszféráján. Ahogy a fény eléri a Földet úgy a teleszkóp fel tudja dolgozni az érkező színeket. Különböző gázok különböző színeket nyelnek el, így a kutatók vissza tudták fejteni, hogy mely gázok lehetnek jelen a K2-18b felszínén.
"A begyűjtött adatok alapján a legvalószínűbb eshetőség, hogy a bolygón van egy hatalmas óceán tele élettel."
Nikku Madhusudhan professzor vezette a kutatást, aki ugyanakkor azt is elismerte, hogy általunk ismeretlen kémiai folyamatok is kitermelhették azt a gázt. Érdemes azonban azt is hozzátenni, hogy a megfigyelés elérte a "három stigmás" határt, azaz 0,3 százalék esély van az előbb említett helyzetre. Ez még mindig nem az a 0,00006% aminek elérésével tudományos felfedezésnek lehetne minősíteni a megfigyelést, de a bizonyítékok mindenképpen érdekesek.