Ahogy a mobilok jó ideje ugyanúgy néznek ki, sokak számára az egerek is mind egyformák, talán csak az RGB-világítás és a gombok száma az, amit a legtöbben meglátnak egy új modellben. Pedig az élet nem állt meg az egerek világában, sőt, gőzerővel folyik a fejlesztés, ami manapság már szerencsére nem feltétlenül a dpi-hajszolásban merül ki, hanem a késleltetés, ergonómia, felületfelismerés stb. területekre is kiterjed.
A Corsair egere minden területen hoz újdonságokat, ráadásul vezetékmentesen, ami rettentően megnehezíti a dolgát. Megnéztük, a kábeles Sabre RGB Pro vezetéknélküli változata valóban érdemes-e arra, hogy akár e-sportolásra is bevethesd,
vagy továbbra is porhintés csupán, hogy lehet vezeték nélküli hardcore e-sport perifériát készíteni?
Csak az, ami már bevált
A fekete egér külseje a végletekig letisztult, egyedi, különleges és lélegzetelállító újdonságot nem fogsz felfedezni rajta. Még a főgombok formája is a több gyártónál már bevált formára lett igazítva, és nem különösebben egyedi a két oldalsó gomb, sőt, a görgő sem. Az RGB-világítás persze nem maradhatott le, de a Corsair mérnökeinek minden grammért meg kellett küzdeniük, ezért csupán a tenyér részen látható Corsair logó világít - de persze ehhez számtalan egyedi effektet beállíthatunk.
Érdekes módon a görgő alatti, amúgy programozható és világító DPI-váltó gombot besüllyesztették, elsőre nem is egyértelmű, hogy az egy valós gomb, vagy csupán a dizájnos vonalvezetés része. Az apró extrákból látszik, hogy a mérnökök nem ma kezdték az ipart. Például a DPI-váltóra felprogramozott értékeket nem csupán az iCue szoftverben módosíthatjuk, hanem valós időben is, a DPI-gomb és az oldalsó Előre/Vissza gombok megfelelő lenyomásával is. Emellett megadhatjuk, hogy melyik beállításra milyen színnel villanjon fel a DPI-váltóba rejtett világítás.
Az egér alsó fele már izgalmasabb: négy, nem különösebben nagy PTFE talp gondoskodik az ellenállásmentes csúszásról, középen pedig a szenzor található. A bal alsó sarokban egy kis ajtó mögött rejtőzik a Corsair Slipstream Wireless vevőegység. Egy ilyen tároló minden vezetéknélküli egérnél nagy piros pontot jelent, mert ezt az apró USB-s vevőt nagyon-nagyon könnyű reménytelenül elveszíteni.
Alul, középen még két fontos dolgot találunk: a ki/bekapcsolót és a párosításhoz szükséges gombot. A Sabre RGB Pro kétféle üzemmódban képes működni vezeték nélkül: saját Slipstream csatornáját használva, vagy hagyományos Bluetooth-on. Emellett a vezetékes működés is támogatott, vagyis amikor lemerült az egered, tovább játszhatsz, mindössze egy rövid ideig el kell viselned a kábelt. Ilyet természetesen csomagoltak a Sabre dobozába, azonban az nem tetszett, hogy merev, nem kimondottan egérhez való kábelről van szó, ami kábeles használat esetén rontja az egér mozgathatóságát.
Profi belső
A Champion Series tagjaként a Sabre RGB Pro egyértelműen a hardcore gamerek, az e-sportolók játékszerének lett szánva, és mint ilyen, elvárható tőle a prémium minőség. A külső borítás kellemes és minőségi, bár egy kicsit talán csúszós lehet egyeseknek - gumírozás nincs az oldalán. Viszont wireless létére mindössze 79 gramm, mégpedig úgy, hogy világít és mindenből a legjobb került bele. A Marksman néven emlegetett szenzor (ami amúgy PixArt) például 26 ezer dpi-re képes, ami 1 dpi-ként állítható, továbbá 2000 Hz-es Hyper Polling lekérdezést aktiválhatunk, ami duplája az általánosnak.
A PTFE-talpakról már szóltunk, viszont a fő gombok alatti OMRON kapcsolókról még nem. Itt nincsen holtjáték, a hang alapján is egyértelmű, hogy kattintásra a mikrokapcsoló azonnal reagált. Odabent még a Li-Po akkumulátornak is kellett hely, ami egyrészt könnyű, másrészt egy töltéssel 90 óra aktív játékra elegendő - ez bőségesen kielégítő még keményvonalas gamereknek is.
Csak hardcore gamereknek?
Bő egy hete nyúzzuk mindennapos használatban a Corsair Sabre RGB Pro egeret. A pontossággal abszolút elégedettek vagyunk, de természetesen az első dolgunk az iCue szoftverben a felületkalibrálás volt, ami nem árt a Corsair Marksman szenzorának sem. A kattintások halálosan pontosak, a 2000 Hz-es lekérdezés pedig nagyon jó - vagyis nagyon jól hangzik, de mi túl nagy különbséget még FPS-játékok alatt sem éreztünk az 1000 Hz-es lekérdezéshez képest.
Az iCue szoftverben egyébként minden aprólékosan beállítható, így a makrók és a dpi-lépcsőfokok is (ebből kereken 5 van). Valószínűleg azért tetszett meg annyira a Sabre RGB Pro Wireless, mert az RGB-világítás ízléses és minimális, nem lesz tőle bazári az asztalunk. Az üzemidő pazar, viszont a 90 óra csak BT-kapcsolat mellett érhető el - aktív játék és Slipstream kapcsolat mellett ez már papíron is csak 60 óra, ami nagyjából fedi a valóságot. A Slipstream vevő előnye még, hogy egy ilyen USB-s dugasz több eszközt is képes vezérelni egyszerre, vagyis nem kell sok-sok USB portot feláldoznod.
Aggódtunk a kicsi PTFE talpak miatt, de szerencsére nem tapasztaltunk kellemetlen súrlódási ellenállást: a 79 grammos tömeg nagyon meggyőző egy vezetéknélküli egértől, miközben ezt nem úgy érte el a gyártó, hogy kényelmetlenül kicsi készülékházba zsúfolta a komponenseket. A nagyjából 35 ezer forintos ár igen borsos, ezért tényleg azt tudjuk javasolni, hogy az vegye számításba, aki ki is fogja használni az egér extráit. Ha csak általános munkához és egy kevés játékhoz keresel egeret, ennél olcsóbban is kaphatsz vezetéknélküli modellt, ám ha megvan rá a pénzed, egy minőségi perifériával gazdagodhat gamerarzenálod.