A kriptobányászat nem olcsó mulatság, hiszen a megfelelő hardver mellett szükség van hozzá még igen komoly mennyiségű áramra is, és nagyon úgy tűnik, hogy az elkövetkezendő években még tovább növekszik majd a bányászat miatt felhasznált energia mennyisége. A tendencia mindenképpen aggasztó, és ha Kínát nézzük, jól látható, hogy még veszélyesebb a jövőkép.
Kína már most is élen jár a kriptovaluta hajkurászása terén, hiszen a világ összes bányászatának 80%-a ebben az országban történik, ez pedig hosszabb távon akár problémákhoz is vezethet. Tudósok szerint, ha nem történik beavatkozás még időben, akkor az ország klímavédelmi igyekvései gyakorlatilag semmisnek tekinthetőek majd.
A kutatók elmondása alapján ez azért van, mert Kínában olcsó az áram, és a bányászathoz szükséges eszközök is viszonylag könnyen beszerezhetők. Ráadásul tízből négy bányász szénből előállított áramot használ, így a bitcoinok hajkurászása egyértelműen problémához vezethet a későbbiekben.
Politikai beavatkozás nélkül 2024-re a kínai bitcoin-bányászat által felhasznált áram mennyisége elérheti a 297 terawattórát, ami így simán lehagyhatja majd egész Olaszország áramfelhasználását. A világ új pénzügyi lufija így csak tovább rontja az egyébként sem túl rózsás helyzetet a bolygó jövőjét tekintve, egyelőre nem úgy tűnik, hogy sikerült megértenünk, mekkora is a baj.