Tavaly új trendet elindító, forradalminak beállított utazásokon privát cégek is turistákat vittek az űrbe, aminek kapcsán sokak számára nem volt olyan megnyugtató, hogy a szupergazdagok arra használják a Föld véges erőforrásait, hogy a légkör határára repüljenek. Az egyik ilyen küldetés folytatása, amit Jared Isaacman finanszíroz, viszont akár előre is viheti a SpaceX űrprogramját.
Az Inspiration4 után újabb megállapodást jelentett be a SpaceX és Isaacman, aminek a Polaris a neve, és három küldetésből fog állni. Ezek közül az első, a Polaris Dawn a tervek szerint öt napig tart majd, és a során a SpaceX Crew Dragon minden korábbi repülésénél távolabb megy majd a Föld felszínétől. Eközben vizsgálják majd azt is, hogyan hat a bolygónk légkörén kívül (és a magasabb pályán) történő tartózkodás az emberi szervezetre, amivel kapcsolatban az egyik érdekesség, hogy az út egy részét az elektromosan töltött részecskéket tartalmazó Van Allen-övben tennék meg.
A küldetés alatt megkísérelnék továbbá az első, űrturisták által végrehajtott űrsétát is, ami pedig a SpaceX űrruháinak fejlesztésében lenne fontos mérföldkő, illetve tesztelnék, hogy a Starlink műholdak milyen kommunikációs lehetőségeket biztosítanak egy, a Földtől jobban eltávolodó járműnek. Nem elhanyagolható az a tény sem, hogy a küldetést finanszírozó Isaacman egyben a Saint Jude Gyermekkórháznak történő adománygyűjtésre is felhasználná az űrrepülése alkalmát.
A második és harmadik misszióról nem tudunk sokat, csupán annyit, hogy a középső repülésre szintén egy Crew Dragon fedélzetén kerülne sor, az utolsón viszont már a fejlesztés alatt álló, de még szabályozói engedélyekre is váró Starship vinné és hozná az utasokat. Erre az űrjárműre vár egyébként a milliárdos űrturista, Yusaku Maezawa is, aki egy, a Hold közelében elhaladó misszióra váltott jegyet.