Néhány hónappal ezelőtt szövetségi vizsgálat indult a Neuralink ellen az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériumának főfelügyelője által, írja a Reuters. Az ellenőrzésre azért van szükség, mivel néhány forrás szerint a kísérletek során megsértették az állatjóléti törvényt, és több jószág pusztult el, mint amennyinek indokolt lett volna.
A folyamatot állítólag a Neuralink saját dolgozói indították.
A kutatásban résztvevők nagy aggodalommal figyelték, hogy a Neuralinknél hogyan kezelik az állatokat, egyes beszámolók szerint pedig az alapító, Elon Musk is komoly nyomást helyezett az alkalmazottakra, hogy felgyorsítsa a chip fejlesztését. Ennek az eredménye hibás kísérletek lettek, amiket meg kellett ismételni, még több állatáldozatért cserébe.
Az Amerikai Egyesült Államok törvénnyel nem szabályozza, hogy egy kutatás során hány állatot használhatnak a kísérletekhez, a résztvevőkre bízzák, hogyan kezelik ezt. A Neuralink korábban minden vizsgálaton sikeresen átment.
Szintén a Reuters információi szerint, akik sok hivatalos dokumentumhoz is hozzájutottak, a Neuralink kísérletei során mintegy 1500 állat pusztult el, köztük juhokkal, malacokkal és majmokkal. A cég egyébként nem vezet pontos nyilvántartást az elhullott állatokról. Az állatok leölésére azért is van szükség, hogy a haláluk után is végezhessen kísérleteket az esetleges hatásokról.