Egy virtuális rendezvényen jelentették be, hogy az amerikai hadsereg rövidesen új drónokat helyez szolgálatba, méghozzá olyanokat, amelyek repülés közben tudnak alakot váltani. Egészen pontosan a szárnyhosszt tudják repülés közben állítani, így leszállás nélkül is felkészíthetőek hosszabb vagy rövidebb utakra. A nagyobb lapátok ugyanis hatékonyak a hosszabb utakon, de a manőverezési lehetőségeken sokat rontanak, ami éles bevetéseken még kritikusabb dolog.
A mostani fejlesztés egyfajta átmenetként oldaná meg a dilemmát, ugyanakkor a szakemberek szerint elég nehéz a feladat, mert az alakváltó drónok instabillá válhatnak, és lezuhanhatnak az egyensúly elvesztése miatt. A mostani, folyadékalapú megoldással a szárnyakon már úgy tudnak változtatni, hogy nem kell ettől tartani. A hadseregnek ebben a Texas A&M Egyetem segített.
Az amerikai védelmi minisztérium szerint talán jövőre készülhet el az első tényleges drón, ami már élesben használja a technológiát, és főleg megfigyelésekre lehet alkalmas. Aztán persze majd eltelik pár év, és jönnek a kamionból óriásrobottá alakuló szuperkatonák és persze a T1000-esek...