Valószínűleg tizenhat éve, amikor először útjára engedte a Facebookot, egyáltalán nem gondolta az akkor húszéves Mark Zuckerberg, hogy közösségi oldala a világ egyik leggazdagabb emberévé teszi, cége pedig az öt technológiai nagyhatalom egyike lesz (a Microsoft, az Amazon, az Apple és a Google mellett). Mostanra a Facebook ernyője alá tartozik az Instagram, a WhatsApp, az Oculus és a Giphy is, és a terjeszkedés még biztosan nem ért véget.
Miután elindult az Egyesült Államokban a TikTok riválisának szánt Instagram Reels szolgáltatás, a Facebook részvényei több mint 6%-kal nőttek, és mivel Zuckerbergnek 13%-os részesedése van a cégben, személyes vagyona átlépte a százmilliárd dollárt. Bill Gates becslések szerint 112,8 milliárdnál jár, míg a világ leggazdagabb embere, Jeff Bezos 185,8 milliárddal rendelkezik.
Mindannyiuknak jót tett a koronavírus-járvány, ugyanis az otthonmaradók többet vásároltak az interneten, többet használták a közösségi oldalakat: a Bloomberg szerint Zuckerberg 22 milliárddal, Bezos 75 milliárddal tudta gyarapítani vagyonát. Bernie Sanders amerikai szenátor javaslatot tett arra, hogy extra adót vessenek ki azokra, akik a vírus miatt óriási bevételeket könyvelhettek el: a milliárdosoknak a járvány kezdete és az év vége között szerzett extra bevételek 60%-át kellene leadózni, és ebből a pénzből azok egészségügyi ellátását állnák, akik nem képesek fizetni a kórházi számlákat. Zuckerberg korábban azt nyilatkozta, szeretné az élete során a Facebook részvényeiből szerzett bevétel 99%-át jótékony célra felajánlani.
Ha a TikTokot valóban betiltja az Egyesült Államok, az Instagram Reels még nagyobb népszerűségre tehet szert, aminek hatására Zuck zsebét is még jobban fogja húzni majd az apró.