Sokan hisznek az önvezető autók jövőjében, de az biztos, hogy azok tömeges elterjedéséhez sok dolog kell még; például az, hogy akár az emberi sofőröknél is hatékonyabban tudják elkerülni az ütközéseket, baleseteket. Elvégre mit sem ér, ha az önjáró autó szabályosan közeledik, de képtelen elkerülni egy veszélyhelyzetet: számos ilyen baleset történt az elmúlt években. A Pennsylvaniai Állami Egyetem tudósai már keresik a megoldást, méghozzá úgy, hogy a sáskák agyát és látását tanulmányozzák.
Szerintük a sáskák egyedülállóan jól navigálnak nagy tömegben, méghozzá egy látóneuronnak hála. Így 80 milliós rajban sincs fennakadás. A sáskák így érzékelik a köztük lévő távolságot, a repülési sebességeket, de a szemük eleve nagy látószöggel rendelkezik. Túl közeli helyzetben pedig a repülés irányát megváltoztatják.
A biológiai rendszer utánzásával sikerült is egy fényérzékelő receptort memórialapkára tenniük, a megoldás az eddiginél kisebb lett, és kevesebbet is fogyaszt. Azt remélik, hogy így az önvezető autók hatékonyabban elkerülhetik a balesetet, és már folynak is a fejlesztések.