Kétségtelen, hogy sokat fejlődött az elmúlt években a mesterséges intelligencia, ami érthető is, hiszen ezt a technológiát nagyon sok területen lehet hasznosítani, többek között például videojátékokban és a közösségi média tartalomszűrésében is, ahogy azt már bizonyára sokan megtapasztalhattátok.
Nemrég pedig nagyon érdekes kísérletet végzett el az ausztrál Cortical Labs, amely során alulmaradt az MI az organikusabb ellenfelével szemben.
A Cortical Labs egy olyan vállalat, amely hibrid chipek előállításával foglalkozik, és ezt úgy éri el, hogy biológiai neuronokat kombinál a szilikonalapú hardverekkel. Tulajdonképpen stimulálható agysejteket növesztenek mikroelektronikai eszközökön. Ennek köszönhetően a csapatnak sikerült is egy Petri-csészényi sejtet megtanítania pongozni, ráadásul jóval gyorsabban, mint egy mesterséges intelligenciát.
A nagyon szimplán DishBrain néven emlegetett képződmény 5 perc alatt megtanult játszani, míg az MI-nek ehhez általában 90 perc szükséges. Ám a kutatók tisztázták, hogy egy jó MI még így is simán legyűrné a játékban az agysejteket.
A csapat elektromos jelek használatával közölte a DishBrainnel, hogy éppen hol van a játékon belül a labda, és így a neuronok képesek voltak a megfelelő irányba mozgatni az ütőt. A Cortical Labs egyik vezető munkatársa, Brett Kagan szerint jogosan nevezhetjük ezeket a szerkezeteket kiborgagyaknak.