Az Apple tavaly áprilisban rukkolt elő az AirTag-követővel, amely az aprócska méretének köszönhetően számos helyen elfér, így változatos tárgyak helyét fedi fel nekünk a kulccsomótól a megfújt autókon át a reptéren elkeveredett - vagy éppen ellopott - bőröndökig.
Jelen állás szerint viszont kemény rejtéllyel találja magát szemben az, aki el szeretné dönteni, hogy a Lufthansa járatain is bevetheti-e a kütyüt, a német légitársaság ugyanis ellentétes nyilatkozatokkal szolgál az ügyben.
Elsőként a Watson írta meg, hogy egy Twitter-felhasználónak válaszolva a Lufthansa hivatalos fiókja azt a tájékoztatást adta, hogy tilos aktivált AirTag-követőt helyezni a bőröndökbe, mivel azok veszélyes eszközként vannak nyilvántartva.
Egy későbbi posztban a légitársaság az ICAO (Nemzetközi Polgári Repülési Szervezet) előírásaira hivatkozott, melyek értelmében szerintük az AirTag szerintük veszélyes áru, az adattovábbítási funkciója miatt pedig csak kikapcsolt állapotban helyezhető a csomagokba.
According to ICAO guidelines, baggage trackers are subject to the dangerous goods regulations. Furthermore, due to their transmission function, the trackers must be deactivated during the flight if they are in checked baggage and cannot be used as a result. /Ana
— Lufthansa (@lufthansa) October 9, 2022
Egy repülési szakértőnek, Alex Macerasnak viszont úgy nyilatkozott a Lufthansa, hogy nem tiltotta be az Apple trackerét a bőröndökben, amit az Airways magazinnak is megerősített a vállalat, ám itt már arra hivatkozva, hogy a tiltást nem ők hozták meg, hanem az ICAO szabályaiból következik. A repülési szervezet előírásaiban viszont nincs ilyen kitétel, a MacWorld megkeresésére pedig több légitársaság (pl. TSA, EasyJet) is megerősítette, hogy náluk nyugodtan feladhatjuk a csomaggal együtt az AirTagünket is.
Egyes szakértők, köztük Ben Schlapping mindebből arra következtetnek, hogy a Lufthansa valójában a saját szakállára igyekszik akadályozni a követő használatát, mivel a légiközlekedésben kialakult nyári káosz során megelégelte, hogy az utasok a követő segítségével igyekeztek megtalálni a súlyos munkaerőhiánnyal küzdő reptereken elkeveredett csomagjaikat. Ha pedig valóban így van, adja magát a kérdés, hogy vajon a többiek is követik-e a német óriás példáját.