A klímaváltozás következtében drasztikusan meg fog nőni a szuperviharok száma, erre a The Guardian hívta fel nemrég a figyelmet a Weather and Climate Dymanicsben megjelent tanulmány alapján. Ebben arra a következtetésre jutottak a szerzők, hogy 1982-től számítva a klímaválság döntő szerepet játszott abban, hogy egyre több különösen erős hurrikán jelenik meg.
Gyakorlatilag az óceánok hőmérséklet-növekedésének következtében történik mindez.
40 éve folyamatosan megfigyelhető ez a tendencia, ami egyre inkább erősödik. A trópusi ciklonidőszak évről évre komolyabb károkat okoz, és egyre több emberéletet fenyeget. A globális felmelegedés miatt nem a hurrikánok száma nő nagy mértékben, hanem azok intenzitása. Itt kiemelendő a 2017-es Maria hurrikán, ami hatalmas károkat okozott Puerto Ricóban - az 5-ös kategóriájú hurrikán 280 kilométeres óránkénti sebességgel tombolt. Hamarosan érkezik egyébként egy újabb tanulmány is, az a viharok alatti csapadékmennyiség növekedését állítja párhuzamba a klímaválsággal.
Az egész tanulmány legérdekesebb része az, mikor a 2020-as, rekordernek számító hurrikánszezont összevetették számítógépes szimuláció segítségével egy olyan fiktív idővonallal, melyben az ipari forradalom után nem történt semmiféle klímaváltozás. Ebből kiderült, hogy a klímaváltozás 11%-kal növelte meg a háromórás, extrémnek számító esőzéseket.