A digitális animációval foglalkozó Animatiqua csapata tavaly decemberben indította útjára az Eltűnt Budapest című sorozatát, amelyben a főváros rég lebontott épületeit keltik életre korabeli fotók 3D-hatású felturbózásával.
A februárban megjelent folytatás után tíz hónappal befutott a harmadik epizód is, ami a 19. század derekától egészen a második világháborúig készült képekkel idézi fel Budapest építészeti örökségének már csak az archívumokban élő ikonjait.
Az Antiqua közleménye szerint a sorozat eddigi leghosszabb részének elkészítése 600 munkaórát vett igénybe, a receptet megspékelve pedig ezúttal a főváros egykori lakói is nagyobb hangsúlyt kapnak. A harminc feldolgozott fényképen olyan épületek elevenednek meg, mint a Nemzeti Színház, a Szent György téren állt Honvédelmi Minisztérium, vagy a régi pesti városháza.
A film kapcsán Kondacs András, az Animatiqua alapító-cégvezetője közölte, hogy küldetésüknek tekintik az épített örökség megmentését, amiről az ő eszközeikkel, a virtuális térben gondoskodnak.
"Az első két filmünkre érkezett reakciók hamar előrevetítették, hogy el kell, készítsünk egy harmadikat is. Ebbe belevettük friss ötleteinket és a technológia nyújtotta legújabb lehetőségeket."
- mondta Kondacs a történelmi sorozat legfrissebb epizódjáról. A filmben kizárólag olyan épületek láthatók, amelyek vagy a II. világháborúban, vagy az 1956-os szabadságharc során sérültek meg, majd bontották el őket.
A projekt további különlegessége, hogy a feldolgozott képek némelyike már eredeti formájában is alig kivehető, itt viszont a csúcstechnológiás eljárásoknak hála nagyfelbontásban gyönyörködhetünk bennük.
Címkép: Animatiqua