Akik használják a Google intelligens hangszóróját, és vele együtt a digitális asszisztenst, nagyon jól tudják, hogy egész hasznos dolgokat tud a gigacég kütyüje és alkalmazása, ám mindezt nagyon egyszerűen lehet tovább fokozni.
Feldobhatja a napjainkat a Time Machine nevű alkalmazás, ami nem csinál mást, mint az elmúlt évek megegyező napjairól felolvas néhány érdekességet. Ezzel a funkcióval például úgy taníthatjuk a gyerekeinket, hogy nem kell tankönyv fölé ülniük, hiszen ha valóban érdekes tényeket hallanak, biztos meg fogják jegyezni azokat. A feledékenyeknek is jól jöhet az a fajta segítség, amit a Memory Aid nyújt, hiszen ha megmondjuk neki, hogy mit hová teszünk, és esetleg elfelejtük később, csupán csak a kérdést kell feltennünk, és máris mondja, hogy az alsó fiókban van, az alsónadrágok alatt.
A telefonjukat folyton szanaszét hagyók számára megváltást nyújthat az, hogy csak utasítaniuk kell a Google Home-ot, hogy csörgesse meg a készüléket, és már lehet is menni a hang után. Nem is beszélve a Tile Assistantról, ami azt tudja, hogy minden olyan tárgyunknak megmutatja a helyét, amire feltettük az alkalmazáshoz tartozó aprócska nyomkövetőt. Alkotói válságban szenvedő írók, cikkírók barátja a Writing Prompst, ami egyfajta digitális múzsa, hiszen ötleteket ad, hogy miről írjunk, legyen az egy IT-s cikk vagy detektívregény. Sokszor elfelejtjük azt is, hogy a kemény munka után, előtt, esetleg közben szükség van a kikapcsolásra, relaxációra, de szerencsére ott a Headspace, ami nem más, mint egy meditációs alkalmazás, abból viszont nagyon jó.
A felsorolt dolgok azonban csak a felszínt jelentik, hiszen a Google Home (vagy bármely más intelligens hangszóró) a hozzá tartozó asszisztens segítségével számos egyéb ponton tudja segíteni az életünket, még ha nem is befektetési tanácsokkal vagy hasonlókkal, de sok olyan aprósággal, amitől jobban érezhetjük magunkat.