Franciaországról általában inkább hagyományosabb dolgok jutnak az ember eszébe: bor, sajt, bagett, meg effélék,miközben az innovatív tech-híreket inkább a távol-keleti országokból vagy Amerikából szoktuk meg. Most viszont egy ízig-vérig francia újdonságról lesz szó.
Nordine és Nouria Ramdani háromgyermekes szülők, és június 29-én az egész család beköltözött egy négyszobás, 95 négyzetméteres házba, miután két másik família már visszautasította a lehetőséget. Eddig akár szokványos is lehetne a sztori, ám messze nem az, hiszen egy olyan otthonról beszélünk, mely 3D-nyomtatással készült Nantes város, a lakásszövetség, valamint a Nantes-i Egyetem együttműködésének gyümölcseként.
A falak nyomtatása mindössze 54 órát vett igénybe, majd a nyílászárók behelyezése és a tető megépítése további négy hónapot emésztett fel. Az építők szerint ez a módszer a hagyományos folyamatokhoz képest 20 százalékkal kisebb költséget igényel, nem is beszélve arról, hogy a környezeti terhelés is kisebb, hiszen sokkal kevesebb hulladék keletkezik, mintha téglából, gipszkartonból, és hasonló anyagokból próbálnánk meg ugyanezt létrehozni. További előnye, hogy sokkal egyszerűbb az íves részletek kidolgozása, hiszen a nyomtató simán "bekanyarodik, szemben a komoly kőműves munkával.
Persze még mindig sokan idegenkednek az így készült házakkal és egyéb lakhelyekkel szemben, mondván, a jó öreg téglánál nincs jobb és szebb, de ha belegondolunk abba, hogy a "házgyári" lakótelepek silány minőségű, kevéssé időtálló és mondjuk ki, ronda megoldásai helyett a 3D nyomtatás egy valóban szebb, jobb és hatékonyabb alternatívát jelenthet akár a tömegigények kielégítésére, akkor azért nagyjából érthető a lelkesedés. Ráadásul a Föld ugyebár robog a túlnépesedés felé, szóval valamilyen megoldásra mindenképpen szükség van, ez pedig eddig a legjobb.