A HTC 2002-es tőzsdére lépése óta minden egyes negyedévben nyereséges volt. Eddig: a cég vezetői az idei Q3-ban már veszteségre számítanak. Pontosabban „nulla és mínusz nyolc százalék közötti árbevétel-arányos működési eredményre”.
A cég bruttó árrése várhatóan 18 és 21 százalék, bevétele pedig 50 és 60 milliárd tajvani dollár (cca. 1,67-2,01 milliárd USD) között alakul; az elemzők 75 milliárdos (2,51 milliárd USD) bevételt vártak.
A pénzügyi szempontból „borús” várakozások ellenére, a gyártó csúcskészüléke, a HTC One meglepően jól fogyott – jobban, mint a tavalyi flagship-modell – és állítólag a márka fogyasztói megítélését is az egekbe.
A HTC szerint a vártnál rosszabb pénzügyi mutatók hátterében a „méretgazdaságosság” hiánya áll – vagyis az, hogy nem tudják kellő mértékben növelni a gyártásukat ahhoz, hogy számottevő mértékben lefaraghassák a termékeik előállításának költségeit. A bajokat tovább tetézi, hogy a cég nem igazán versenyképes a középkategóriás készülékek piacán, ráadásul az is rengeteg pénzbe kerül, hogy az elöregedő termékeket „kisöpörjék” a disztribúciós csatornákból.
A gyártó illetékesei hangsúlyozták, hogy a következő hónapokban „egy sor innovatív és versenyképes középkategóriás terméket” fognak piacra dobni – valószínű, hogy az augusztusban a boltokba kerülő HTC One minit is ilyennek szánják.
A vállalat vezetői azt mondták, „intézkedéseket hoztak” annak érdekében, hogy kikeveredjenek végre a slamasztikából és a Q4-ben már javulásra számítanak. Sajnos azt, hogy pontosan mit értenek „javulás” alatt, egyelőre nem fejtették ki bővebben.