Telefonkönyv és üzenetek A Sharp 770SH belső memóriájában maximálisan 500 név regisztrálható, amely manapság már korántsem annyira falatrengető, mint 2-3 évvel ezelőtt. A kontaktok listáját leggyorsabban a navigációs gomb lefelé vagy fölfelé nyomásával érhetjük el, és innen vehetünk fel új nevet az adatbázisba. Egy partnerhez kereszt- és vezetéknevet, e-mail címet, címet, jegyzetet, születésnapot, képet, videót és kategóriát is rendelhetünk. A telefonkönyvben kereshetünk utó- és vezetéknév alapján is. A kontaktokat különféle csoportokba rendezhettük, és a numerikus gombokhoz egyet-egyet rendelhetünk. A neveket ABC és kategória szerint is tudjuk rendezni. A telefon képes egyszerre kezelni a belső telefonkönyvet és a SIM kártyán tárolt neveket is. Az üzenetkezelő 200 SMS-t képes tárolni. Nincs külön MMS szerkesztő, hanem a normál üzenet írása közben szöveget, képet, videót és hangot tudunk mellékelni a mondandóhoz, sőt, akár diákat is létre tudunk hozni. Az MMS-ek maximális mérete 300 Kbyte lehet. Az elektronikus postafiókban rögzíthetünk e-mail beállításainkat. Meglepetésemre az üzenetek lekérdezése 15 percenként vagy akár óránként is kérhető. A POP3 technológiát és hitelesített SMTP szervereket is támogató alkalmazás maximálisan 300 Kbyte méretig kezeli az e-maileket.
Egyéb szolgáltatások A menürendszer ezúttal 3x4 gyönyörűen animált ikont tartalmaz. A szervező mappában találjuk a korlátlan hosszúságú hangfelvétel rögzítésére alkalmas diktafont, a négy alapműveletes számológépet (legalább egy gyökvonás lehetne benne), kiadás regisztert, teendőket és a stopperórát. Külön érdemes megemlíteni a Riasztás menüpontot, ahol 5 különálló ébresztést definiálhatunk, lehet egyszeri, napi vagy megadott napokon működő. Az ébresztő kikapcsolt állapotban is kifogástalanul működik, sőt a készülék egyből fölajánlja a Sharp 770SH bekapcsolását. A naptár heti- és havinézettel is rendelkezik, összesen 300 bejegyzés tudunk benne rögzíteni. A belső memória mindössze 5,2 MB, de a Vodafone volt olyan bőkezű, hogy egy 64 MB-os memóriakártyát is mellékel a telefonhoz.
A 2006 Real Football letöltése után egy igen élvezetes futball szoftverrel lettem gazdagabb, amelyben állíthatjuk a lövések és passzok erejét, klubcsapatok és válogatottak közül választhatunk, és az irányítás közel sem annyira bonyolult, mint a FIFA legújabb verziói esetében. Videókat leginkább a memóriakártyán érdemes tárolni. A 3GP mozgófilmek lejátszására alkalmas szoftverrel 90 fokkal elforgatva, akár teljes kijelzőn is tudunk videót nézni. A Témák mappában a telefon teljes testreszabását segíthetjük elő, de ha a két előre telepített formátum nem nyerné el tetszésünket, újakat tölthetünk le a Vodafone Live oldaláról. A telefon kijelzője mögött található kamerával 960x1280 képpont méretű fotókat készhetünk - lehetőségünk van 768x1024, 480x640, 240x320 vagy 120x160 felbontású fotók alkotására is. A képminőséget érdemes szuper finomra állítani. A Sharp 770SH kijelző teljes egészében használható keresőként is. Az exponálás idegesítő hangját nem tudjuk kikapcsolni. A képeket próbáljuk meg a memóriakártyára menteni, mert a belső memóriában botrányosan kevés tartalom fér el. Az optikával videókat is rögzíthetünk, QCIG vagy SubCIF méretben rögzíthetünk, a minőséget újfent szuper finomra kell állítani, a tárolására pedig csak a kártyát ajánlom. A filmek mérete lehet üzenethez méretezett, vagy rögzíthetünk a tárhely függvényében. A szoftver rendelkezik önkioldó opcióval is, de a limit külön nem kalibrálható. A belső kamerára történő váltás esetén saját magunkról alkothatunk maradandót. Az elkészült fotók igen zajosak és a színekkel sem tudtam megbarátkozni. Csak a Sharp kijelzőjén néznek ki jól. Az alkotásokat Bluetooth-on és MMS-ben tudjuk továbbküldeni. Telefonnal készített képek