Az okostelefonokkal tele van a piac és minden áruház is. Legyen szó az Apple-ről, a Samsungról, az HTC-ről, az LG-ről vagy éppen a Sonyról, mindenki megtalálhatja a saját számítását. Az eltérő gyártók termékeiben közös, hogy az elmúlt évek során rengeteget fejlődtek. Sok funkcióról korábban álmodni sem mertünk volna, és miközben a hypekoronát az iPhone 6 Plus viszi a hátán, addig minden szakértő egyetért abban, hogy a valaha volt legszebb és legjobb kijelző, amit hordozható eszközbe beépítettek, az a Galaxy Note 4-é.
A sokmagos processzorok, lenyűgöző fényképezők és lélegzetelállító kijelzők ellenére mindig van még hová fejlődni. De vajon merre? És mi szerepeljen a kívánságlistánkon? Összegyűjtöttünk néhány közkedvelt témát, amelyek a leggyakrabban visszatérő problémákra épülnek.
Jobb akkumulátorok
Gyakorlatilag mindenki ezt vágná rá, ha megkérdeznék tőle, miben kellene javítaniuk a gyártóknak. Valamiért ezen a téren nem fejlődtek annyit, mint más fronton. Bár a topligás iPhone 6 Plus és a Galaxy Note 4 kiemelkedően teljesítenek, sajnos az átlagkészülékek a legtöbbször még egy napot sem képesek kihúzni, sokszor átlagos használattal sem. A legtöbb ember nem akarna lehetetlent: beérné azzal is, ha a hétvégén nem kellene egynél többször tölteni a telefont, mondjuk átlagos használat mellett. Persze álmodhatunk arról is, hogy mondjuk egy hétig bírják az eszközeink.
Gyorsabb töltés
A gyorstöltés szintén egy olyan funkció, aminek mindenki örülne, de csak kevesen élvezhetik egyelőre. Az említésre méltó próbálkozások közül a Galaxy Note 4-et érdemes kiemelni, ami 30 perc alatt nulláról 50 százalékra pumpálja az akkut. Ígéretes a Nexus 6 is, ami 15 perc alatt 6 órányi használatot tesz lehetővé.
Szabványos vezeték nélküli töltés
A szabványosítás sokszor jó dolog, elvégre megőrülnénk, ha nem csak az iPhone-okhoz, de minden egyes androidos márkához is eltérő csatlakozókat kellene használni. A vezeték nélküli töltés pedig nagyon ötletes és jó dolog, de egyelőre nem túl praktikus akkor, ha minden készülék más és más szabványt használ. Jelenleg a PMA és a Qi a legelterjedtebb, de jobb lenne egy univerzális, mindenek fölött álló szabvány.
Az univerzális fordító
Sajnos a mai napig sci-finek számít az univerzális fordító, ami valós időben képes az eltérő nyelveket szinkronba hozni. Bár a Skype és a Google esetében is vannak próbálkozások, az, hogy úgy kommunikáljunk, mint a Star Trek űrhajóinak a hídján a kapitányok a kivetítő előtt, még igen messzi ábránd.
Ütésálló burkolat
Tekintsünk el az ütésállónak tervezett otromba készülékektől, és a hasonlóan csúnya tokoktól is. A vízállóságot egyre több készüléknél oldják meg, és persze örülnénk, ha az ütésálló tulajdonság is felkerülhetne a gyári listára. Örömteli plusz lenne, ha a sokszor igen drága készülékünket nem kellene félteni annyira.
Pico projektor
Kiegészítőként már lehet pico projektorokat kapni, de persze nagyon trendi lenne, ha mindezt beépítve kapnánk egy okostelefonban. Sajnos a méretek és a fogyasztás miatt ez nem túl valószínű jövőkép, de jó hír, hogy a Lenovo legújabb táblagépében azért már van ilyen.