Hirdetés

Melyik megfizethető Lumia mobilt érdemes választani?



|

A Microsoft Lumia 535 bejelentésével csak még kuszábbá vált a helyzet.

Hirdetés

A gyártók legnagyobb mennyiségben értékesített okostelefonjai mindig a megfizethető modellek, ezen magától értetődő piaci sajátosságot természetesen a Nokia sem tudta elkerülni. A Windows Phone operációs rendszerre való átváltás után a vállalat részben technikai okokból első körben csak felső és középkategóriás modellekkel tudott előállni, azonban röviddel később megjöttek a belépőkategóriás készülékei, amelyek többek közt Magyarországon is népszerűek lettek. A több elérhető Lumia modell közti választás az alsó kategóriában (és különösen hazánkban) kellemetlenül földhöz ragadt módon működik: azt a terméket választja a vásárló, amelyiket ki tudja fizetni.

Hirdetés


Az elkövetkező hetekben a szokásosnál bonyolultabbá válik a fentebb vázolt képlet, méghozzá kettő okból: egyrészt várhatóan 2015 első hónapjaiban itthon is elérhetővé válik a napokban bejelentett Microsoft Lumia 535, másrészt pedig a nyakunkon van a karácsony, azaz a mobilszolgáltatók egymás akcióira licitálva garantáltan fillérekért fogják a fogyasztók után hajítani a jelenleg forgalmazott Nokia Lumia 520 és Nokia Lumia 530 modelleket.

Nokia Lumia 520


Íme a dilemma: szinte azonos összegért a Lumia 520 vagy Lumia 530 mobilt tegyük-e a kosárba, vagy esetleg halasszuk el a vásárlást a több memóriával és nagyobb kijelzővel szerelt Lumia 535 megjelenéséig? Mindhárom lehetőségben van ráció, így összefoglaltuk a lényeget, amely alapján remélhetően a fejüket vásárláson törők el tudják dönteni, hogy a saját igényeikhez és szokásaikhoz mérten mit érdemes tenni.


Nokia Lumia 520 vs. Lumia 530

Az ember azt hinné, hogy a Lumia 530 biztosan jobb, mert az 520-as modell utódja. Ez nem teljesen így van: mindkettőbe 4 hüvelykes érintőkijelző került, és noha az 530-asé egy picivel magasabb felbontású (800 × 480 pixel vs. 854 × 480 pixel), ám a panel IPS helyett TN típusú. Nem elhanyagolható különbség, hogy ugyan mindkettőbe 5 megapixeles hátlapi kamera került, azonban a Lumia 530-ban található egység nem autofókuszos, ráadásul 720p helyett csak 480p-ben tud videót rögzíteni. Vaku semelyik telefonon sincs.

Nokia Lumia 530


A felsoroltakon túl két különbség akad a telefonok közt: a Nokia Lumia 530-ban 8 helyett csak 4 GB beépített hátértár található (mindkét mobil bővíthető microSD-vel), viszont a Lumia 530 kettő helyet négymagos processzorral rendelkezik.


Microsoft Lumia 535

Az első Microsoft márkanév alatt bejelentett Lumia telefon legnagyobb problémája, hogy nem lesz elérhető a karácsonyi hajrára. Több téren is előrelépést jelent az előző modellekhez képest: a kijelzője 5 hüvelykes és 960 × 540 pixel felbontású, ráadásul az IPS panelt Gorilla Glass 3 védi a sérülésektől. Erre a modellre már került előlapi kamera, amely a hátlapihoz hasonlóan 5 megapixeles. A hátlapi kamera autofókuszos, továbbá LED-es vaku is akad mellette, viszont videó csak 480p-ben rögzíthető a mobillal.

Microsoft Lumia 535


A 8 GB bővíthető háttértárral rendelkező Nokia Lumia 535-ben ugyanaz a négymagos processzor dolgozik, mint a Lumia 530-ban, viszont emellé 512 MB helyett már 1 GB memória került. A korábbi készülékekkel ellentétben 1430 helyett 1905 milliamperes az akkuja, bár az üzemidő szempontjából ez nem jelent semmit, úgy tűnik a nagyobb és magasabb felbontású érintőkijelző ellensúlyozza az „extra” kapacitást.


Jelenleg mindhárom telefon Windows Phone 8.1 operációs rendszert futtat, a hírek szerint az összes Lumia frissíthető lesz majd a Windows 10-re.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.