Hirdetés

Lenovo TAB A8 - Multimédiából jeles



|

Kipróbáltuk a Lenovo egyre népesebb táblagép-családjának egyik legújabb tagját.

Hirdetés

A Lenovo nyári tablet-kollekciójának egyik középkategóriás példánya járt szerkesztőségünkben, mi pedig meggyőződtünk arról, hogy a specifikációit tekintve remek ár/érték arányúnak tűnő készülék mekkora tényleges tudást kínál az alacsony árcédula mellé.

Hirdetés

Minimalista kialakítás

A 8 hüvelykes táblagép egy 1280x800-as felbontású kijelzőt kapott a gyártósoron, mely az IPS technológiának köszönhetően remek betekintési szöggel, valamint fényerővel bír, így a tűző napsütés sem okozhat gondot a készülék használatakor. A rendkívül élethű színekkel operáló megjelenítő egyszerre akár tíz ujjunk érintését is képes feldolgozni.

 

A külső dizájn remekül idomul a képernyőhöz, ennek köszönhetően viszonylag kicsi az előlapot szegélyező kihasználatlan terület. A fixen rögzített hátlap megálmodásakor is a minimalista irányvonalat követték a tervezők, így a saját brandet hirdető logó, valamint a kamera mellett csupán a Dolby felirat foglal helyet a táblagép sötétkék hátsó oldalán. Fizikai nyomógombokat - melyekből mindössze kettő kapott helyet a táblagépen - kizárólag a készülék bal oldalán találhatunk, ide került a kétirányú hangerő-szabályozó, valamint a bekapcsolási gomb is.

 

Az eszköz túlsó oldalán, egy - kissé nehezen nyitható - rejtett zsebben kapott elhelyezést a SIM kártya foglalat, melynek jelenléte egyértelműen utal a 3G kapcsolatok támogatására (sajnos itt meg is áll a tudomány, az LTE már kicsit nagy falat az A8-nak), valamint a maximálisan 32 GB-os kártyák kezelésére alkalmas microSD slot is.

 

Megtévesztő processzor

A Lenovo készülékének specifikációjára pillantva rögtön megakad majd a szemünk az 1,3 GHz-es négymagos processzoron, mely az 1 GB-nyi RAM-mal kiegészülve a remek teljesítmény ígéretét hordozza magában. Sajnos azonban a MediaTeklapkáról egy kis izzasztással egybekötött méréssorozat után hamar kiderült, hogy a négy magban rejlő erő is kevésnek bizonyul a komolyabb grafikus teljesítményt igénylő applikációk futtatásakor.

Ennek ellenére normál környezetben nem igazán volt érezhető a benchmark tesztek során tapasztalt gyenge teljesítmény, néha az egyes appok indítása után ugyan kissé gondolkozni kezdett a táblagép, illetve a képernyők váltásakor az animációk sem voltak minden esetben folyamatosak, ám ezek az apró kellemetlenségek nem igazán vontak le a táblagép élvezeti értékéből.

Feltekert hangerő

A készülék egyik legerősebb pontját minden kétséget kizáróan a beépített Dolby hangfalai adják, melyek kristálytiszta hangzást biztosítanak legyen szó filmnézésről, játékról vagy zenehallgatásról. A készülék tetején és alján elhelyezett hangszórópár még maximálisra állított hangerő mellett is csupán minimálisan torzítja a dallamokat, a recsegést pedig végleg elfelejthetjük.

 

Bár egy ekkora méretű táblagépet vélhetően nagyon kevesen vásárolnak kizárólag a fotós képességei miatt, azonban tesztalanyunk hátoldali kamerája normál fényviszonyok mellett meglepően jó minőségű felvételeket készít. A maximálisan 5 megapixeles művek létrehozására alkalmas szenzor szoftveres kiegészítést nem kapott a gyártótól, ám az eszköz az Android gyári kamerájával is csodákra képes. Természetesen az elengedhetetlen webkameraként funkcionáló előlapi képalkotót sem kell nélkülöznie a készülék tulajdonosának, hisz a front oldalon egy 2 megapixeles fényképezőgép foglal helyet, mely video-hívások során lehet igazán segítségünkre.

Adatkapcsolatok terén fontos kiemelnünk, hogy a készülékben az okostelefonok esetében megszokott Wifi-Bluetooth-3G hármas áll majd rendelkezésünkre, melyek a hasonló árkategóriájú tableteknél nem minden esetben szerepelnek a speci-listán.

 

A táblagép egy tekintélyes, 4200 mAh-es akkumulátort rejt a hátlapja alatt, mely az energiatakarékos megoldásoknak köszönhetően - kissé mérsékeltebb használattal - mindenféle probléma nélkül kibírta a nap végéig, azonban a folyamatos 3G-kapcsolat rendesen képes volt faragni az üzemidőből.

Menümentesen

Az A8 az Android 4.2-es verzióját futtatja, melynek gyári felülete kisebb módosításokon esett át. A végeredményül kapott UI egyik legszembetűnőbb pontja a főmenü teljes hiánya, melynek köszönhetően a telepített applikációk közvetlenül a kezdőképernyőn jelennek meg.

A készülék fájlkezelője is meglehetősen egyedi, ám ötletes kialakítást kapott, melyben a különféle nézeteknek köszönhetően sokkal könnyebbé válik a navigáció. A rengeteg előtelepített applikáció között megtalálhatjuk többek közt a Skype-ot és az Evernote-ot is, sőt a saját energiamenedzsment szoftvernek köszönhetően a lemerülés közelében is extra percekkel tolhatjuk ki eszközünk működési idejét.

Összegzés

A Lenovo táblagépe egy abszolút szerethető eszköz, mely remek extrákkal kompenzálja helyenkénti hardveres gyengeségeit. Apró hibái azonban nyomban feledésbe merülnek majd a készülék árcímkéje láttán, hisz az 50000 forint alatti árkategóriában 8 hüvelykes, HD kijelzős, 3G képes, négymagos processzorral felvértezett táblagépet meglehetősen kevés gyártó kínál.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.