Hirdetés

Így fejlődtek az okostelefonok mostanában



|

Összegyűjtöttünk néhány emlékezetes mérföldkövet és újítást az okostelefonok piacáról.

Hirdetés

Ahogyan a korábbi években, úgy 2014-ben is voltak csúcs-és mélypontjai a mobilpiacnak. Miközben az Apple sikeresen tört be a tepsifonok mezőnyébe, addig a piacról eltűnt a Nokia, jött viszont sok szelfis megoldás. Összegyűjtöttünk néhány emlékezetes mérföldkövet és újítást, amelyek meghatározták az elmúlt hónapokat. 

Hirdetés

 

Szelfiőrület

Régen még másképp hívtuk őket, de a szelfik már sok éve népszerűek, csak eddig nem lehetett ennyire hatékonyan megosztani őket. Manapság csak egy jobb előlapi kamera kell hozzá az okostelefonon, a közösségi oldalakon pedig futótűzként terjed minden. 2014-ben először az 5 megapixeles előlapi kamerák kerültek a képbe - például az HTC One Mini 2-n vagy a Huawei Ascend Mate 7-en -, aztán pedig jöttek a szoftveres trükkök. A Lumia 830, a Samsung Galaxy Note 4 és a Galaxy Note Edge hatékony segítséget ad a hátlapi, csúcsfelbontású szelfizéshez, illetve a Samsung és a Huawei bevetette a panorámaszelfi funkciót is. A Sony Xperia C3-hoz hasonlóan az HTC Desire Eye aztán előlapi vakut is kapott, nem mellesleg pedig az Oppo N1 után elsőként 13 megapixeles előlapi szenzorral újított. 

 

Egyre könnyebb szelfizni

 

Még nem dobtuk ki a pénztárcánkat

Régóta foglalkoztat mindenkit az a gondolat, hogy minden fizetést meg lehessen oldani egy okostelefonnal vagy egy viselhető kütyüvel. Az első nagy áttörést az Apple Pay szolgáltatással sikerült elérni, ennek hatására kezdett el igazán felfigyelni mindenki ezekre a lehetőségekre. 

Természetesen a mobilfizetés viszonylag gyerekcipőben jár még, így a fejlődés ideje alatt valószínűleg senki nem vágja a kukába a pénztárcáját. Talán ha a készülékek gyártói, a telekomcégek, az áruházak és a bankok, valamint a kártyakibocsátók együtt dolgoznának a mobilfizetésen, akkor hamarabb lenne vállalható és mindennapos megoldás egy gombot simogatni az ujjunkkal. 

 

Eljött a phabletek kora

Mióta a Samsung 2011-ben letette az asztalra az első Galaxy Note-ot, azóta a phabletek folyamatosan hódítják meg a piacot. 2014 már a tepsifonok évének volt tekinthető, hiszen a Galaxy Note 4 után jött az óriási Google Nexus 6, a Lumia 1520 és a Lumia 1320, illetve bár korábban elképzelhetetlennek tűnt, de az Apple is megvetette a lábát a kategóriában az 5,5 hüvelykes iPhone 6 Plusszal. A nagyobb jobb, ezt az Apple eladásai önmagukban is bizonyítják: az amerikai phabletpiac 41 százalékát tette ki ősszel az iPhone 6 Plus, pedig almás szokás szerint késve érkezett. 

 

Késve jött az Apple phablet, de tarolt

 

Búcsú a Nokiától

Miközben a Motorola ismét gazdát cserélt, a BlackBerry pedig az életben maradásért küzd, addig a Nokia mint telefongyártó végleg eltűnt a piacról. Az 1990-es években sikert sikerre halmozott a finn cég, a Nokia neve minden tekintetben az első volt a piacon. Mostanra a telefonpiacról teljesen eltűntek, hiszen a márkanevet a kukába dobta a Microsoft, ami ezentúl Microsoft Lumia nevű készülékekkel van jelen a piacon. Elképzelhető, hogy a Nokia egyszer még visszatér, hiszen a finnek androidos táblagépet tervezgetnek, de jelenleg az a helyzet, hogy a régi Nokia eltűnt, nincs többé. 

 

Jön a gyorstöltés

A Samsung Galaxy Note 4, az LG G3 és a Google Nexus 6 mind Quad HD-s kijelzővel újítottak, amikhez természetesen négy- és nyolcmagos processzorok járnak. Még ha az akku bírja is a terhelést, a töltési idő ilyen igények mellett nem kicsi. A csúcskészülékeknél a gyártók végre gyorstöltéssel újítottak. A Qualcomm Quick Charge 2.0 technológiája a Galaxy Note 4-be és az Xperia Z3-ba is eljutott, így a hatalmas akkukat a vártnál végre jóval gyorsabban tudjuk feltölteni. Remélhetőleg idén a középkategóriába is eljut ez az újítás. 

 

Minden készüléknél helye lenne

 

Nincs igazi újdonság

Hiába jöttek szelfifonok és lettek nagyobbak az akkuk, Quad HD ide vagy oda, merőben új dolgot és meghökkentő érdekességet nem láttunk a mobilpiacon tavaly. A legnagyobb érdekességnek az HTC Desire Eye figyelemfelkeltő előlapi megoldásait és a Samsung Galaxy Note Edge hajlított kijelzőjét nevezhetjük. A mezőny többi tagja nem mert igazán újat letenni az asztalra, inkább apróbb újításokkal törekedtek a biztonságra, és enyhén eltérő köntösben szinte ugyanazt adták, mint a riválisok. 

 

Csak kevesen próbálkoztak merőben új dolgokkal

 

Szerintetek mi volt a legérdekesebb tavaly az okostelefonok világában?

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.