Hirdetés

Evolveo StrongPhone D2 teszt: okos, de inkább erős



|

A D2 inkább strapa, mint okostelefon, ami mostoha körülmények között mutatja meg erejét, mindennapos használat mellett azonban hamar lekörözik a tömegtelefonok.

Hirdetés

A külsejét tekintve egy igazi nehézfiú a legújabb StrongPhone, amely IP67 tanúsítványt kapott, azaz porálló, és 30 percig víz alá is meríthetjük, maximum 1 méteres mélységig. A házát az Evolveo szériára jellemző gumiborítás jellemzi, ennek köszönhetően nyugodtan leejthetjük, nem lesz komoly baja.

 

Már első blikkre látszik, hogy ez a telefon kemény helyzetekre termet. Nyugodtan elvihetjük pecázni, betonozni, csiszolni, festeni, vagy éppen szántani, bírni fogja a strapát. Természetesen nem sérthetetlen, ám sokkal többet bír, mint amit a ma kapható népszerű okostelefonok még elviselnek. Lentebb látható, hogy elődje, a StrongPhone WiFi egy alapos dagonyázásnál sem jött zavarba.  A D2 ugyanezt kibírja, csak éppen fejlettebb operációs rendszert kapott.

 





Kapunk egy teljes értékű Androidot (egészen pontosan a 4.2.2-őt), Google Play áruházzal, kevés csicsás widgettel, gyári bloatware-rel felszerelve. Az előtelepített appok között semmi hivalkodót nem találunk, csak egy plusz fájlmenedzser, iránytű, SIM-kezelő, zseblámpa applikációt, ami valljuk be manapság már üdítően kevésnek hat. Nem akarja az Evolveo ránk erőltetni a saját médialejátszóját, zeneszolgáltatását, tárhelyét és így tovább.

 

Bírja szuflával

A háttérben futó folyamatok minimalizálása vélhetően cél volt, hogy az eszköz a lehető legtovább bírja egy szuflával. Ennek érdekében a hardver sem lett túl veretes, gyakorlatilag régen mértünk ilyen alacsony értékeket, mint amik a D2-nél felbukkantak (Basemark OS II: 422 pont, Quadrant Standard: 3336 pont, AnTuTu: 10829 pont, SunSpider: 1807,5 ms), ám a visszafogott teljesítménynek köszönhetően a kétmagos (1,3 GHz) processzor csak nagyon lassan meríti le a 4500 mAh-ás kapacitású akkumulátort. Tesztünk során például nagyjából 50 százalékos töltöttség mellett – bekapcsolt Wi-Fi-vel, még több mint egy hét után is aktív volt a mobil. Igaz, hogy nem nyomogattuk, de összességében ez egy egészen kiváló eredmény.

 

Hirdetés



Visszafogott hardver

A kissé gyengécske hardver tehát nem játékra való, a gyártó megfogalmazásával élve „megfelelő teljesítmény nyújt”, ami pont elég az e-mailek olvasásához, írásához, az újabb pecazsákmány lefényképezéséhez, majd valamelyik közösségi oldalon való megosztásához, és az alap – nem számításigényes – applikációk futtatásához. Favágáshoz, kaszáláshoz, vagy éppen vadászathoz nem is kell ennél több.

 

 

Persze egyesek mondhatják, hogy az ő vagány telefonjaik is vízállóak és strapabíróak, ám érdemes ezeket az állításokat feltételesen kezelni. Az Evolveo mobilja egészen más ligában játszik e téren, a vékonyka – tömegízlésre szabott – okostelefonok törékenynek tűnnek mellette. Már sok ilyen telefont megfürdettünk, de csak kevés úszta meg tényleg szárazon, beázás nélkül (ajánljuk e témában az Xperia Z2 videobemutatónkat).

Sajnos a telefon tárhelye sem lett túl nagy, ami nehezen magyarázható a hosszú üzemidőre való törekvéssel, mindössze 4 GB-os, amelyből nagyjából 2,1 GB áll a felhasználó rendelkezésére. Bár a microSD kártyával való bővítés lehetősége adott (maximum 32 GB-ig), a belső tárhely lehetne nagyobb, főként hogy sok applikáció még mindig ragaszkodik az elsődleges háttértárhoz.

 



A kamerája is épp elégséges, a mindössze 5 megapixeles autófókusszal és LED villanóval ellátott modul inkább technokrata, mint művész, ám meglepő módon kapunk egy 2 megapixeles előlapi rögzítőt is, ha éppen favágás közben szeretnénk selfie-zni.

 

A képeket megjelenítő Gorilla Glass mögé bújtatott IPS kijelzőt is a puritánság jellemzi a színeket és a látványt illetően. Nem fogunk benne gyönyörködni, de a lényegi információt átadja, ebbe nem is kötnénk bele, a 4 hüvelykes, 480x864 pixeles kijelzője azonban a phablet korszakban már kicsinek hat, a képernyő-billentyűzetét még kesztyű nélkül is lehet nyomkodni. Ezt méretezhették volna nagyobbra az Evolveo mérnökei, bár az az üzemidő rovására ment volna, szóval jobb, ha megbarátkozunk vele.

   



Összegzés

A D2 nehéz, nem női kézbe való, a gumírozott borítása durva, ám emiatt akár egy festőállvány tetején sem fog kicsúszni a kezünkből, ráadásul a gombjai benyomásához is kisebb erőbefektetés szükséges. Ezt a telefont ezért azon fizikai munkásoknak tudjuk ajánlani, akik egy megbízható, elnyűhetetlen telefonra vágynak, amely sokáig bírja szuflával, két SIM kártyát is tud kezelni, illetve amelyre egy-két applikációt is telepíthetnek.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.