Papíron a készülék csábító paraméterekkel rendelkezik. A Jelly Bean-es Galaxy Camera 16,3 megapixeles képeket lő, 21× optikai zommal rendelkezik, a hátoldalán 4,8 hüvelykes, 720 × 1280 pixeles LCD kijelző feszül. A burkolat alatt egy Exynos 4412 Quad SoC kapott helyet, mely négymagos 1,4 GHz-es Cortex A9 processzorral és MALI 400 GPU-val felszerelkezve dolgozik. A rendszer 1 GB memóriával gazdálkodhat. Tárhelyből pedig 8 GB áll rendelkezésre, amit később 32 GB-ig lehet bővíteni.
A zoom nagyon meggyőzőre sikeredett, hiszen még 21× nagyítás mellett is tiszta képeket kapunk, azonban a zársebességgel akadnak problémák. Akik előszeretettel használnak DSLR vagy kompakt gépeket, számukra kissé zavaró lehet majd, hogy mennyit kell várniuk az exponáló gomb megnyomása és a felvétel elkészülése között, hiszen egyes esetekben több mint két másodperc is eltelhet, mire megszületik a felvétel.
A tapasztaltabb fotósok értékelhetik majd, hogy expert mode-ban a manuális és a program mód mellett a zár és rekeszidővel is játszadozhatnak. A képernyőn található vezérlőszervek úgy lettek kialakítva, hogy imitálják az SLR készülékek vezérlő gyűrűinek működését. Ez jól mutat, azonban egyelőre kissé akadozik és ezáltal nehézkessé válik a használata.
A kibővített fényképező funkciókon túl a Galaxy Camera ugyanúgy működik, mint az összes többi androidos okostelefon vagy táblagép. Vagyis alkalmazások tölthetünk le rá, játszhatunk, böngészhetünk, az elkészült képeket megoszthatjuk a Facebookon, szórakozhatunk az Instagrammal (stb.) és mindezt a kétsávos Wi-Fi mellett a mobilhálózaton is megtehetjük.
Az IFA-n bemutatott demo készülékek küszködtek némi problémával, hiszen olykor-olykor ErrorCallback hibaüzenettel kifagytak és csak egy jó reset segíthetett rajtuk, de mire októberben megérkeznek, a hibák már ki lesznek javítva. Tehát nem ezen, hanem az árán fog múlni a sikere.