Az a cég, amely korábban a Gorilla Glass-t bevezette a technika világába, most egy vadonatúj, ám az előző termékhez képest kevésbé vadul hangzó anyaggal, a Lotus Glass-szal jelentkezett. Az okostelefonok, a táblagépek, a notebookok, illetve a netbookok kijelzőjére szánt anyag tervezésénél figyelembe vették a következő generációs LCD és az OLED kijelzők tulajdonságait.
A cég FPD International elnevezésű japán ipari vásáron tett bejelentése alapján az üveg használatával a kijelzők anélkül képesek majd a megfelelő képminőséget produkálására, hogy túl sok energiát használnának. A Lotus Glass kialakításánál a fejlesztők külön gondot fordítottak arra, hogy az az alacsony hőmérsékletű poly-silicon- (LTPS) és az oxid vékony-filmes tranzisztoros környezetben (TFT) is jól szerepeljen.
A Lotus Glass testvére, a Gorilla Glass.
Az eddigi tesztek alapján sikerült céljukat elérni és ezt főleg a Lotus hő és tágulási stabilitásának köszönhetik. Az üveg és a panelek integrálása során alkalmazott magashőfokú folyamat alatt az üveg megtartja alakját, felülete nem süpped be és nem is torzul. Ennek következtében az összeszerelés hatásfoka javul, valamint a kijelzők gyorsabb reakcióidőt és nagyobb felbontást érhetnek el.
A Corning Lotus Glass nagyüzemi gyártása ugyan már megkezdődött, arról azonban még nem tudni, hogy az első darabok, mikor emelik a mobil illetve a hordozható eszközök kijelzőinek fényét.