Amikor az iPhone 5S-t végre bemutatták, furcsa módon az elemzők és a felhasználók különösebben nem panaszkodtak arra, hogy nincs elég számú és radikális mértékű frissítés az új almás okostelefonban. Persze azért az elégedetlenség mindenkiben ott motoszkált, mert hiába lett számos fronton jobb az iPhone 5S az elődjénél, és hiába hozott ujjlenyomat-olvasót és arany színt is, a kijelző nem lett nagyobb, és a dizájn is változatlan maradt.
Mindennek ellenére az iPhone 5S-t mindenki akarta, főleg arany színben: elvégre csak a legjobb, a legújabb volt (és most is annak számít). Az érdeklődés nagysága még magát az Apple-t is meglepte, és csak szigorú termelésnövelések mellett sikerült lecsökkenteniük a készülék megrendelése utáni várakozásai időt. A kereslet mértékét talán az szemlélteti egyébként a legjobban, hogy Manhattanben még most is tömött sorok állnak az okostelefonért; a bolt alkalmazottai pedig sorszámokat osztanak azért, hogy a más készülékeket keresők egyáltalán a bolt közelébe juthassanak.
Az Apple a felhasználók szerencséjére mindig tudja növelni a gyártáskapacitást. Tulajdonképpen a gyakorlatban a telefonokat megint csak a cupertinói vállalat régi partnerének, a tajvani Foxconn Electronicsnak köszönhetjük. A médiában sokat szereplő, problémás munkakörülményeiről ismert Foxconn jelenleg napi félmillió iPhone 5S-t ont ki a gyárából.
Az iPhone 5S top prioritású modell lett a Foxconn kínai üzemében. A The Wall Street Journalnak nyilatkozó ázsiai cég vezetői azt állítják, hogy a zhengzhoui csarnokban 100 gyártósoron, teljes kapacitás mellett dolgoznak minden nap az Apple csodatelefonján.
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy csak Zhengzhouban a Foxconn 300 000 munkása gondoskodik az iPhone 5S összerakásáról és az alkatrészeinek a gyártásáról. Ezeknek az embereknek nincs más feladata. A készülékre specializálódott gyártósoroknál egyenként 600 munkás áll egyfolytában, miközben az elődmodellnél elég volt 500 ember is. A többlet-munkaerőre a Foxconn szerint azért van szükség, mert az iPhone 5S-t meglehetősen nehéz gyártani.
Az aktuális Apple csúcstelefon komplikáltsága ellenére a Foxconn nem panaszkodik, sikerült megoldaniuk az elvárásokat: minden egyes nap 500 000 darab iPhone 5S gördül le a szalagokról. Ez a szám magasabb, mint valaha volt. Ráadásul még jobban felértékelődik az alkalmazottak munkája, ha hozzávesszük, hogy az iPhone 5S-t több idő összerakni, mint az iPhone 5C-t vagy az iPhone 5-öt.
Miközben az elemzők és a kereskedők az iPhone 5S bemutatójakor a kereslet visszaesése miatt aggódtak, csak a Foxconn statisztikái szerint az elmúlt két évben állandó és erős növekedés figyelhető meg az iPhone-okkal kapcsolatos megrendelésekben.
Ha már az iPhone 5C is szóba került fentebb, említsük meg a műanyagba burkolt telefon helyzetét is. Az olcsónak szánt készülékkel a jelenlegi piaci visszajelzések szerint alaposan mellélőtt az Apple: az elemzők még karácsonykor sem várnak az iPhone 5C iránt élénkülő keresletet. A Pegatron eközben már a múlt hónapban 320 000-ről napi 80 000-re mérsékelte a gyártást, és a Foxconn is visszavette a tempót, mindössze 8000-re. A Foxconn azóta állítólag teljesen le is állította a zhengzhoui üzemében a műanyag modell termelését.